Notikumi

Lielauce

Aizritējis sarežģītais, dažādiem ierobežojumiem pārpilnais 2021.gads. Atskatoties uz notikumiem Lielaucē aizvadītajā gadā, to tomēr nevaram apzīmēt kā mājsēdes gadu. Pagasta ceļi kļuvuši labāki, uzņēmēji veiksmīgāki, Lielauces centrs labiekārtotāks. Un, manuprāt, pats galvenais – esam spējuši apvienot savus spēkus, lai strādātu kopā un pārveidotu Lielauci skaistāku.

Talkas ir tam pierādījums. Iepriekšējos gados vieni un tie paši aktīvākie uzkopa parku “Pie Jautrā Oda”, turpretim 2021.gadā radās pat divi brīvprātīgo Lielās Talkas organizatoriskie centri, kopumā trīsreiz vairāk talcinieku, strādāja gan ap Lielauces pili, gan pie Lielauces baznīcas drupām. It īpaši pie baznīcas apkārtnes mūsu iesaiste bija pamanāma – pavisam kopā piecas talkas! Esam tikuši jau līdz baznīcas iekšpuses izlīdzināšanai, kas ir 2022. gada uzdevums.

Mēs, biedrība, esam noorganizējuši trīs pasākumus ar plašu sabiedrības iesaisti. Mājsēdes laikā attālināto semināru ZOOM platformā par pētījuma rezultātiem vēsturiskā Lielauces tautastērpa – gan darba, gan svētku tērpa – modelēšanā. Baznīcu nakts pasākums pie Lielauces baznīcas atsauca mūsu atmiņā ne tikai tās vēsturi un zudušās kultūrvēsturiskās vērtības, bet lika no jauna atskanēt tiem korāļiem, kas savulaik skanējuši baznīcas sienās. “Gada Lielaucnieka 2020” godināšanas ceremonija ir kļuvusi par Lielauces pagasta galvenajiem svētkiem – tā to klātienē apzīmēja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis. Lielu gan vietējo, gan attālināto lielaucnieku atbalstu guva ideja par Dzērves skulptūru centrā. Un atkal – tikai ar sabiedrības iesaisti to varēja īstenot – pateicoties 77 ziedotājiem (to bija vairāk nekā aptaujā PAR balsojušo) Lielauces pagasta simbols ir skaisti redzams gan dienā, gan naktī. Vēl šogad atklātībā nākuši jauni, līdz šim nezināmi fakti Lielauces vēsturē, biedrība aktīvi iesaistījusi vēsturisko objektu saglabāšanā.

Katra no šīm aktivitātēm prasījusi daudzu iesaisti brīvprātīgā darbā. Biedrības pirmajā gadā tikai daži aktīvākie bija biedrības motors, šajā – trešajā gadā jau varam teikt, ka esam daudzi. Kā mazi zobratiņi – ārpus sava darba laika, ziedojot savus spēkus un līdzekļus – esam vairojuši mūsu kopīgo labumu. Vai ikviens biedrības biedrs ir iesaistījies aktivitātēs un aizrāvis līdz daudzus citus.

Šis gads ir atšķīris darītājus no tiem, kas stāv malā un tikai kritizē. Tos, kuri meklē iespējas, kā izdarīt, no tiem, kuri meklē iemeslus nedarīt. Darītāju pulks ir kļuvis un kļūs vēl kuplāks!

Mūsu biedrības centienus pamanījis ar Valsts prezidents Egils Levits: “Jūs šodien varat izjust gandarījumu – ir izveidots pagasta simbols, ko tagad redzēs ikviens un kam daudzi no jums ir devuši savu artavu. Pētnieciskā interese par Kurzemes un Zemgales kultūrvēsturisko novadu etnogrāfiskajiem robežrakstiem iedzīvināta tautastērpā”. “Priecājos ar jums par izteiksmīgo akcentu dzērves atveidā, kas tagad simbolizēs Lielauci. Lai šis kopdarbs jūs iedvesmo jaunu ieceru īstenošanai!” novēlēja prezidents valsts svētkos atsūtītajā apsveikumā.

Tagad atšķiram vēl vien lapu – lielauce.lv. To veidojam kā pagasta, nevis tikai kā biedrības mājaslapu. Šī būs Lielauces kopdzīves lapa – tā ļaus mums dalīties ar idejām, domām un darbiem. Tā kalpos visiem, kas dzīvo šeit, un bijušajiem lielaucniekiem, kā arī tiem, kas mūsu pagastu grib iepazīt labāk. Renātes Kalniņas veidotā mājaslapa palīdzēs uzņemt ciemiņus un iepazīstināt ar to, kas mums vērtīgs un ar ko lepojamies. Gaidām jūsu visu iesaisti!

Lai jaunais gads ir darbiem vēl raženāks!

Ivars Bušmanis,

biedrības “Lielauces attīstībai” valdes priekšsēdētājs