Auces novads miniatūrā

Sanita un Arnis Fišeri uz Lielauces “Krastiņiem” pārcēlās 2014.gadā un uzreiz domāja, kā mājas un to apkārtni padarīt interesantāku citiem.

Pateicoties LMT rīkotam konkursam, kurā draugi un lielaucnieki ar savu balsojumu atbalstīja Fišeru ģimenes ieceri, tika izveidotas pirmās trušu mājiņas un radās trušu ciematiņš «Auces novads miniatūrā». Pirmās četras mājiņas bija Lielauces pils, Auces domes ēka, Vecauces pils un Bēnes muižas ēka. Pēc tam katru gadu bez kādiem īpašiem projektiem izveidojuši pa mājiņai klāt –Īles baznīcas mājiņa un  – Ķeveles trušu mājiņa, kas aplikta ar akmentiņiem, kas atgādina Ķeveles avotu akmeņiem izbūvētos krastus. Miniatūru pilsētiņā ir tiltiņš, uz kura jau ir pirmās piemiņai piesietās sirds ar jaunlaulāto

Auces novada pašvaldības grantu konkursā «Attīsti uzņēmējdarbību Auces novadā 2020» Sanita Fišere startēja ar ideju «Trušu māju iegāde un nojumes pielāgošana vēsiem apstākļiem apskates objektam «Auces novads miniatūrā», kuras mērķis padarīt trušu ciematiņu pieejamu arī ziemā – izveidot ziemai piemērotas trušu mājiņas un no vējiem aizsegt terasi, kurā uzņemt atbraukušos interesentus. Terasē paredzēta vieta ap divdesmit cilvēkiem, kas arī ir parastais tūristu grupu apjoms.

Lai varētu izbaudīt Lielauces pakalnus, nedaudz nostāk no miniatūrajām Auces novada ēkām uzceltas šūpoles un iekārtota piknika un ugunskura vieta. Savukārt, saimniecībā var iegādāties arī nelielus trušādas izstrādājumus, piemēram, pūkainus atslēgu piekariņus, ko darinājusi pati saimniece.

Pieteikties apmeklējumam pie Sanitas Fišeres.

GPS: 56.516118, 22.881220