Aktīvā atpūta un naktsmītnes

Apskatei

Lielauces ezera laivu bāze

Lielauces ezeram ir purvaini krasti – tam var piekļūt tikai pa laipu no Lielauces pils. Turpat laipu galā ir Lielauces ezera laivu bāze.

AS “Latvijas valsts meži” laivu bāze aktīvai atpūtai uz ūdeņiem piedāvā 15 laivas, velokatamarānu un divus SUP dēļus, bet nakšņošanai – četras peldošas atpūtas mājiņas ar nelielām terasēm. Tās ir pietauvotas. Divas no tām sasniedzamas tikai ar laivu un atrodas aptuveni 300 un 100 m attālumā no laivu bāzes. Lielauces ezerā savus peldlīdzekļus ienest aizliegts.

Lielauces ezeru, kurš Vīķu purva dabas liegumā, apsaimnieko VAS “Latvijas Valsts meži” – uzņēmums papildina līdaku krājumus, rūpējas par vides aizsardzību, nodrošina atpūtniekus ar laivām un mājiņās nepieciešamo (gultas, segas, spilvenus, par atsevišķu samaksu gultas veļa, grilu, bet krasta mājiņās – elektrisko tējkannu). Turpat laivu bāzē var iegādāties makšķerēšanas licenci.

Ezera gultne ir dūņaina, un šis apgrūtinājums no spiningotājiem prasa izveicīgas iemaņas. Taču katru gadu te notiek mammadaba rīkotā spiningošanas čempionāta divi posmi, kuros iegūti lieli lomi. Piemēram, mammadaba desmit gadu jubilejas sacensībās Lielauces ezerā 2020.gada 29.augustā desmit komandas mērsilē iedabūja 52 ieskaites līdakas un 19 asarus! Fotogrāfijās parādīt visu lomu kopā nav iespējams, jo čempionāts notiek pēc noteikumiem: “noķer, nomēri un atlaid!”.

Putnu vērotāji var mēģināt ieraudzīt virs ezera medījošo zivjērgli, šeit ligzdojošos un migrējošos ūdensputnus. Interesanti vērot zem ūdens nirstošo cekuldūkuri. Ezerā nākamo paaudzi izaudzina gulbji un pīles. Biežs viesis ir gārnis. Ezera otrā krastā ir jūras kraukļu kolonija.

Pieteikt naktsmītnes, laivu var Lielauces ezera laivu bāzē Arnim Fišeram.

GPS: 56.524927, 22.901889