Uzņēmumi

Lielauce

ZS Divi Ozoli

Vislielākais ir Raimonda Gintera lauksaimniecības uzņēmums – graudkopības saimniecība SIA “Divi Ozoli”, kura apgrozījums jau sasniedzis miljonu eiro un kas apsaimnieko 1000 hektārus, katru gadu paplašinot apstrādājamo platību un atpērkot to no ārzemniekiem.

Ķieģeļceplis

Otrs lielākais ir Raimonda Gintera SIA “Ceplis”, kas ražo ķieģeļus būvniecībai. Ķieģeļceplis šodien ir gan vērtīgs industriālais piemineklis, kas liecina par ķieģeļu ražošanas vēsturi pēdējos 150 gados, gan mūsdienīgs ražošanas uzņēmums, kurš spējis saglabāt ražošanu. SIA “Ceplis” šobrīd ir viens no diviem ķieģeļu ražošanas uzņēmumiem Latvijā.

Z/S Ezeriņi

Trešais lielākais ir piena lopkopības uzņēmums SIA “Ezeriņi”, kas atrodas bijušajā Mācītājmuižā. Apsaimnieko ap 200 ha zemes (no tiem 160 ha īpašumā), 74 govis un tikpat daudz teles. Katru dienu izslauc 1,5 tonnas piena. Saimniecība turas uz Viļņa Reisa pleciem, viņš saimnieko kopā ar dzivesbiedri Antru Endzeli Reisu un viņas dēlu Egilu Endzeli.

VANNA VANNĀ, SIA

Ceturtais lielākais ir SIA “Vanna Vannā” – Ražotājos, “Kalna darbnīcās”, kas uzbūvētas uz muižas smēdes pamatiem. Kopš 1999.gada te no akrila plāksnēm rūpnieciski tiek ražotas vannas čaulas un tiek nostiprinātas ar stiklšķiedru. Lielauces uzņēmumā ir formu kolekcijas no populārākajām PSRS laika vannām, kā arī poļu vannām.

ZS Baltiņi

Aigara Verņa zemnieku saimniecība “Baltiņi” ir lielākā bioloģiskā saimniecība pagastā – ap 100 galvu, no tām 50 slaucamās govis, kas dod ap 300 tonnu piena gadā. Viss piens tiek eksportēts uz Lietuvu. Saimniecību bieži apmeklē tūristi.

Cukurgailīšu ražotne

Cukurgailīši visā Latvijā ir LIelauces atpazīstamākais zīmols. Tos ražo Valērija Hišova SIA “Lielauces kliņģeris”. Vairāk kā 20 gadus tas ražo sešu veidu cukurgailīšus ar dabīgām krāsvielā. Uzņēmums ieviesis jaunus produktus – zemestauku sēnes sulu un tās koncentrātu, piedāvājumā arī dažas tējas.

ZS Skabargas

“Dižozolu” zemes zemnieku saimniecība “Skabargas” nodarbojas ar bioloģisko aitkopību. “Skabargās” ir 170 Latvijas tumšgalves šķirnes aitu mātes , krustojot ar Tekselas šķirnes teķi, dzimst jēriņi. Raimonds Vernis paplašina aitu mītni. Bioloģiskajā saimniecībā ir 50 ha zemes – 20 ha ap māju, bet 30 ha – Galaucē