Dzērve

GARAMANTAS

DZĒRVE PAGALMĀ

Dzērves simbols dažādos veidos jau  atrodams 12 lielaucnieku dārzos un māju priekšā. Pirmā dzērve parādījās “Sarmās”, kur dārza noformējumā izmantoti daudzi dažādi putnu tēli. Tagad tur ir pat trīs dzērves. Tad “Krastiņos” – Trušu ciemata un Auces novada miniatūrā ceļmalā tika uzstādīta Sanitas un Arņa Fišeru  dzērve – puķupoda turētāja, ko Arnis  sametināja kopā ar māsasvīru. Tai sekoja speciāli kalta dzērve metālkaluma puķupoda veidolā “Līgās”, vēlāk tai blakus  Sanita Elferte uzstādīja otru.  Arī Antra un Vilnis Reisi savos “Ezeriņos” uzstādīja dzērvi kā dekoratīvo puķupodu turētāju.

2023. gada martā Renārs un Edmunds Bērziņi pie savu “Pirmrindnieku” sienas piestiprināja divas grieztas finiera dzērves, kas tumšajā laikā apgaismotas. Lieldienās Dambīšu ģimene no finiera izzāgēja un Galauces māju pagalmā izvietoja dzērvi un Lieldienu zaķus. Lieldienās Valentīns Aščeulovs  izzāgētu dzērves kontūru uzstādīja pie daudzstāvu ēkas “Dzelmes”, kuras siluetu ar lukturi projicē uz sienas. “Matužēnos” pie sienas piestiprināta Tijas Bušmanes veidotā dzērves skulptūra, kas veidota papjē-mašē tehnikā. “Matužēnos” uz saimniecības ēkas jumta ir arī vējradītājs ar dzērvi. Sanitas un Arņa Fišeru “Krastiņos” pievienotas vēl divas metāla dzērves – puķupoda turētājas.

Visasprātīgākā ir pašu sametinātā “Stūrīšu” mājās – tā arī ir pirmā, ko pamana ikviens, kurš iebrauc Lielaucē no Auces puses. Augumā vislielākā dzērve kā puķupoda turētāja atrodas “Alejās”. Dzērvītes no ceļa ir manāmas arī “Zītaros” un “Bumbieros”.

Biedrība “Lielauces attīstībai” aicina namīpašniekus turpināt izdaiļot savas mājas un pagalmus ar dzērves tēlu. Akcijā “Dzērvi katrā pagalmā!” svarīgākais, lai katram ir sava dzērve un tā ir atšķirīga. Lai tā priecē pašus saimniekus un viņu viesus! Ja tā izvietota no ceļa redzamā vietā – lai arī Lielauces apmeklētājiem būtu interesanti tās aplūkot.

Te dažas idejas, kā dzērves izgatavotas citviet Latvijā: