Apskatei

Lielauce

Lielaucē vislabākās brīvā laika pavadīšanas iespējas ir pie Lielauces ezera, ap Lielauces pili, trušu ciematā “Auces apkārtne miniatūrā”, vēsturiskajā Ķieģeļceplī un pie bioloģiski saimniekojošajiem zemniekiem.

Lielauces ezerā var izvilkt līdaku, līņu un asaru lomus, vēžot, te var iznomāt laivas, velokatamarānus, SUP dēļus, pārnakšņot peldošajās mājiņās, nopeldēties un vērot putnus.

Trušu ciematu “Auces apkārtne miniatūrā” savās “Krastiņu mājās” (otrās mājas pa labi, iebraucot Lielaucē no Auces puses) ierīkojuši Sanita un Arnis Fišeri.

Kopš 1860.gada Lielaucē darbojas ķieģeļu ceplis un simts gadus virs apdedzināšanas krāsns slejas skurstenis. Ķieģeļu apdedzināšanai vienmēr tikusi izmantota malka, bet, kopš SIA “Ceplis” pārgājis uz modernākām apdedzināšanas tehnoloģijām, skurstenis vairs nekūp, bet simtgadīgais ceplis ir industriālās kultūras mantojuma piemineklis.

Savukārt, tiem, kuriem interesē, kā dzīvo auniņš Šons ar saimi, var apmeklēt Raimonda Verņa bioloģisko aitu saimniecību Lielauces “Dižozolos”, kurās audzē Latvijas tumšgalves šķirnes aitiņas.

Aigara Verņa bioloģiskā piensaimniecība “Baltiņi” atrodas uz pašas Zemgales un Kurzemes robežas, bet tur vērts aizbraukt, jo uzzināt, kā iegūst bioloģisko pienu , bet arī iepazīt vēsturiskus lauksaimniecības tehnikas eksponātus.

Dabas objekti

Apskates objekti

Aktīvā atpūta un naktsmītnes