Uzņēmumi

Lielauce

Cukurgailīšu ražotne

Pašā centrā “Kastaņās” esošā uzņēmēja Valērija Hišova uzņēmums ir izaudzis lielaucnieku daudzīvokļu māju logu priekšā. No nolaistas kolhoza ēdnīca un brikšņiem aizaugušās purvainajā ezermalā ir tapusi cukurgailīšu ražotne, veikals un lieliska atpūtas bāze. Mūslaiku muiža, kas ir LIelauces centra izaugsmes spilgtākā izpausme.

SIA “ “Lielauces kliņģeris.” dibināts 1997.gadā, pirmsākumos ražoja maizes izstrādājumus, no tā arī cēlies uzņēmuma nosaukums. Tagad ražo zemestauku produkciju, čagas sēnes produkciju un zāļu tējas – purva vārnkājas, trejlapu puplaksis – un cukurgailīšus.

Ražo cukurgailīšus ar dažādām garšām – ne tikai klasiskos, bet arī medus, meža zemeņu, cidoniju, smiltsērkšķu, piparmētru un ingvera, no dedzināta cukura! Arī cukurgailīti ar dabīgo C vitamīnu.

Atpūtas bāze un dīķsaimniecība nepārtraukti attīstās – lapenei uz dīķa saliņas pie pašas mājas pievienojusies strūklaka. Teritorija ap māju nobruģēta, teritorija sakopta. 2019.gadā Valērijs Hišovs ar ģimeni par “Kastaņām” saņēma Auces novada “Sakoptākā ražošanas objekta” titulu.