Pašvaldības iestādes

Vieta

Foto: Ivars Bušmanis

Lielauces pansija

Sociālā dzīvojamā māja – Lielauce pansija atrodas Lielauces pagasta “Ezerkrasti 1”, skaistā vietā, blakus Lielauces pagasta pārvaldei un Tautas namam, netālu no Lielauces ezera, ar skatu uz Lielauces muižas parku.

Ēka būvēta 1978. gadā kolhoza “Lielauce” kantorim un Lielauces ciema padomei un ambulancei. 2019. gadā ES INTERREG Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros būvfirma SIA “ Skorpions VS” ēkai nomainīja jumta segumu, ūdens notekrenes, nomainīja jumta logus un durvis, otrā stāvā izbūvēja jaunu virtuves bloku (virtuvi un ēdamtelpu), kā arī četras jaunas dzīvojamās istabas.

Tagad ēka  ir izveidota, lai nodrošinātu ar dzīvesvietu atsevišķi dzīvojošas pensijas vecuma personas, kurām nav apgādnieku, vai kuru apgādnieki nespēj apgādāt savus apgādājamos un kuru dzīvošana iepriekšējā dzīvesvietā objektīvu apstākļu dēļ vairs nav iespējama.

Sociālajā dzīvojamā mājā atrodas 22 servisa dzīvokļi (istabas) 17-18 m2 platībā, kuri ir aprīkoti nepieciešamajām mēbelēm un ūdens izlietni katrā istabiņā. Virtuves, ēdamtelpas un sanitārās telpas ir aprīkotas ar nepieciešamo sadzīves tehniku un atrodas koplietošanā visiem ēkas iemītniekiem. Izveidota viena krīzes istaba, kur uz laiku, krīzes apstākļos var uzturēties ģimene ar bērniem.

Sociālā dzīvojamā māja atrodas Sociālā dienesta valdījumā, bet tās uzturēšana un apsaimniekošana tiek finansēta no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Pakalpojums tiek piešķirts novadā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Aprūpētāja Lielauces pansijā ir Ināra Roķe.