Aktīvā atpūta un naktsmītnes

Apskatei

Velomaršruts “Auces apkārtne” – Lielauces posms

Maršruts: Auce – Ķeveles avoti – Losbergi – Zuši – Lielauce – Auce

Maršruta galvenās piesaistes vietas ir Auce un Lielauce. Tas būs īsts baudījums pacietīgajiem un fiziski izturīgajiem, jo maršruts ved pa dažādas nozīmes un seguma ceļiem. Aiz katra nākamā paugura skatāms vismaz vēl viens un katrs nobrauktais kilometrs atklāj vēl skaistākus skatus. Ieteicams dabas mīļotājiem, aktīvās atpūtas cienītājiem un tiem, kas šo maršrutu nav izbraukuši vai pabijuši Lielaucē.

Viss maršruts ir ap 30 km garš, no tā 85% pa lauku zemes ceļu, pārējais pa asfalta segumu. Iespējams maršrutu pagarināt cauri Kokmuižai pievienojot aptuveni 5,7 km pa grants un lauku ceļu.

Lielauces posmā kā piesaistes vietas iekļautas Lielauces pils un Vīķa purva ieskautais Lielauces ezers, tomēr skatienam nepaslīd garām majestātiskās Dzērves skulptūra un pils parka varenie koki. Pils gan apskatāma tikai no ārpuses, bet ir brīvi pieejams un izstaigājams pils parks. Nesteidzīga pastaiga līdz Lielauces ezera krastam pa koka dēļu laipu gandrīz 300 m garumā sniegs nelielu atelpu pirms tālākā ceļa. 

Ja vēlies savu velo piedzīvojumu pagarināt no vienas uz divām dienām, tad kā lieliska izvēle kalpos nakšņošana Lielauces ezera laivu bāzē esošajās  un uz ūdens peldošajās kempinga mājiņās, kuras vasaras sezonā ir uz izķeršanu vai arī turpat netālu esošajā atpūtas bāzē.

Ceļo grupā lielā vai mazā – Tevi gaida Lielaucē!

Evija Želve-Šlaudere,
Dobeles novada Auces Tūrisma informācijas centra klientu apkalpošanas speciāliste