Gada lielaucnieks

Ļaudis

Sandra Balode

Kolhoza laikā šo vietu, kur kādreiz bija pagastmāja, smēde un nabagmāja, 1955. gadā skāra būvniecības bums – tiks uzbūvēta ferma, kalte, mehāniskās darbnīcas un to nosauca par Ražotājiem. Šobrīd pašos Ražotājos ražo vien “Vannas vannā”, “Dienvidi Plus”, “Muižarāji MA” bet ar lauksaimniecību nodarbojas vien pēdējā mājā Līvānu mājā rindā – “Zemgaļos”. Sandra Balodes piemājas saimniecībā 46 nobarojamie liellopi, bet galvu skaitīšanā ar teļiem – ap 70. “Sāku ar 6 slaucamajām govīm, bet sapratu, ka tas nav man,” man atzina Sandra. Tomēr 14 slaucamās govis saimniecībā vēl ir.

Tuliņ aiz “Zemgaļu” mājām uz Mīnes pusi ganībā balti ganās Šarolē šķirnes nobarojamie liellopi. Govis ar savu 800–900 kg svaru un buļļi ar vairāk nekā tonnu svaru auglīgo ganību zemi rudenī pārvērš dubļos un gaišie – baltie, gaišbrūni staigā pelēkās dubļu zeķēs. Turpat viņa bijušo kolhoza minerālmēslu noliktavu pārvērtusi par vietu, kur lopiņiem patverties draņķīgā laikā, bet, kā novērojusi Sandra, viņi ziemā labprātāk guļ sniegā nekā aizvējā zem jumta.

Sandras Balodes īpašumā ir 100 hektāru zemes un vēl 26 ha tiek nomāti. Paši sagādā lopbarību. Viena Sandra netiktu galā ar saimniecību, vislielākais balsts viņai ir jaunākais dēls Kristaps. Šogad viņš izveidojis savu uzņēmumu.

Sandra Balodes saimniecība ir pilnībā ir bioloģiska. “Mani par to pārliecināja Aigars Vernis”, Sandra viņam ir pateicīga par šā ceļa ierādīšanu, jo tas arī vairāk atbilst viņas pārliecībai. 2020.gads viņai bija veiksmīgs, jo desmit bullīšus izdevies pārdot audzēšanai uz ārzemēm.