Gada lielaucnieks

Ļaudis

Daiņa Bušmaņa un Ivara Bušmaņa video

Ilga Elferte un Gvido Dekslings

Tieši pirms gada –2021. gada 15. martā sociālas saziņas platformā “Facebook” Ilga Elferte un Gvido Dekslings izveidoja domu biedru grupu “Labi dzīvot Lielaucē”. Kaimiņu būšana, – tā grupas uzdevumu noteica Gvido. “Šo grupu droši var izmantot jebkādiem labiem vai noderīgiem mērķiem. Pēkšņi saplīst kāds instruments vai vajag atvest ko no citas pilsētas, palīdzēt ar darbiem utt un tā joprojām. Principā grupa Lielauces pagasta kaimiņiem. Grupā var publicēt pārdomas , bildes , sludinājumus , piedāvājumus, lūgt palīdzību !”

Gada laikā grupā iesaistījušies 143 dalībnieki.

Tā kļuva par platformu talcinieku aicināšanai uz Lielauces pils apkārtnes apkopšanu Lielajā Talkā, kas notika 24.aprīlī.

Šā gada laikā izskanējuši brīdinājumi par caunām, kas ieciemojas sētās. Paziņojums par noklīdušo suni, kas beidzot atradās. Par pazudušo somiņu. Piedāvātas kūpinātas vistiņas un BigBag maisi. 

Kaimiņu būšana sāk darboties.

Šā gada laikā šai grupā izvērsušās arī diskusijas, kas pierāda, ka lielaucnieki ir aktīvi ļaudis un ka ir nepieciešama arī diskusiju platforma.

Vai “Labi dzīvot Lielaucē”? 

Palasot, ar ko dalās lielaucnieki, šķiet, ka vislabāk Lielaucē ir dzīvot veikalā – tur ir cenu atlaides, testi un saldējumi. Veikals, kas līdz šim bija Ilgas Elfertes valstībā, uz valsts svētkiem domāja arī par to, kā iepriecināt un iesaistīt lielaucniekus. Arī tā bija jauka Ilgas iniciatīva: dot katram apgleznot burciņas, uzrakstīt uz tām vēlējumus, tad ievietot tajās svecītes un izlikt uz veikala palodzes. Pērnruden izveidojās tāds kā gaismas ceļš: centrā karoga masts, kas izgaismots ar svecītēm, pie veikala burciņas, un Lielauces pansija izgaismoja savas ēkas trepītes.

Pateicoties šai domu biedru grupai, arī daudzas citas ierosmes tiek sadzirdētas un atrod līdzdarītājus!

Tāda ir izveidotā domu biedru grupu “Labi dzīvot Lielaucē” – ar to “Gada Lielaucnieka 2021” godināšanas ceremonijā 2022.gada 19.martā iepazīstināja Sanita Fišere. iepazīstināja Vilnis Darģis.