Gada lielaucnieks

Ļaudis

Daiņa Bušmaņa un Ivara Bušmaņa video

LVM Lielauces ezera laivu bāze

Lielauces ezeru nu jau 20 gadus Lielauces ezeru apsaimnieko valsts akcijas sabiedrība “Latvijas valsts meži”. Ezera laivu bāze ietilpst LVM struktūrvienībā „Rekreācija un medības” un atbildīgais par to ir parku iecirkņa vadītājs Kristaps Didže. Savukārt, laivu bāzes uzraugs Arnis Fišers ikdienā dežūrē un uztur kārtībā laivu bāzi, izsniedz makšķerēšanas licences, inventāru, rezervē mājiņas.

Laivu bāze aktīvai atpūtai uz ūdeņiem piedāvā 15 laivas un SUP dēli, bet nakšņošanai – četras peldošas atpūtas mājiņas ar nelielām terasēm. Divas no tām sasniedzamas ar laivu un  atrodas aptuveni 300 un 100 m attālumā no laivu bāzes. Tagad Arnis sācis atjaunot vienu no tām, kurām platforma sākusi bojāties, bet šovasar plānots uzbūvēt piekto mājiņu uz ūdens, apliecina Kristaps Didže. Laivu bāze nodrošina atpūtniekus ar laivām un mājiņās nepieciešamo (gultas, segas, spilvenus, par atsevišķu samaksu gultas veļa, grilu, bet krasta mājiņās – elektrisko tējkannu). 

Pandēmijas laikā it īpaši palielinājās pieprasījums pēc naktsmītnēm uz ezera un pārsniedza 1200 gulētājus sezonā. Pērn to bija ap 1050.

Turpat laivu bāzē var iegādāties makšķerēšanas licenci – 2021. gadā pārdotas 754 makšķerēšanas licences. No 1.maija makšķerēšanas licenci varēs iegādāties digitāli. 

“Latvijas Valsts meži” līdaku krājumus, rūpējas par vides aizsardzību, dod cilvēkiem iespēju piekļūt tuvāk dabai. Katru gadu Lielauces ezerā notiek mammadaba rīkotā spiningošanas čempionāta divi posmi, kuros iegūti lieli lomi. Čempionāts notiek pēc noteikumiem: “noķer, nomēri un atlaid!”, kas ir dabai vissaudzējošākās sacensības.

Galvenais, ko pilsētnieki meklē Lielauces ezerā, ir ne jau iespēja gulēt mājiņas koka lāvā, bet guļot izbaudīt ezera viļņus, vērot putnus un zivis. “Visvērtīgākais ir saulriets Lielauces ezerā,” uzsver Kristaps Didže. “Un ja vēl vējiņš saviļņo ezeru, tad ir pavisam cita gulēšana,” piebilst Arnis Fišers.

Ar laivu bāzi nepietiek, lai atpūtniekus piesaistītu Lielaucei, uzskata Kristaps Didže. Vajadzīgi interesanti laika pavadīšanas piedāvājumi apkārtnē. Tādi, kā Auces novads miniatūrā. Bet vēl citi un vairāk.

Ivars Bušmanis