Gada lielaucnieks

Ļaudis

Daiņa Bušmaņa un Ivara Bušmaņa video

Zigmārs Zizlāns

Pagājušogad arī Latvijā aizsākās jauna iniciatīva: notika pirmais Latvijas čempionāts spiningošanā  no krasta pilsētas vidē. “Kas tas ir “street fishing?” ir? Vai makšķerēšana ielu peļķēs?” Ivars vaicāja Zigmāram. “Nē, tā ir spiningošana no krasta pilsētu upēs!” pacietīgi skaidroja  Zigmārs. “Bet kāpēc Tu nespiningo tepat Lielauces ezerā, kur notiek mammadaba sacensības?” Ivars nelikās mierā. “Te varu aiziet katru dienu, bet pilsētā tas ir nebijis izaicinājums, ” teica Zigmārs, izprasīdams, kādai jābūt dzērvei komandas apģērba noformējumā.

Pērn bija 3 posmi, viens Lucavsalā, otrs Ogrā, trešais atkal Rīgā, bet Krasta ielā. Makšķernieks pilsētā drīkst pārvietoties tikai kājām un 5 km rādiusā. Jau pirmās dienas sākumā sacensību vietne “Facebook” uzsita asinis: “Pēc 1.posma stundas pirmās Lucavsalā 17.jūlijā zivis turpina ķerties!!! Līderim noķerto zivju kopgarums ir 195cm, bet sekotājam – 145cm! Un vēl trijiem sportistiem zivju garuma summa bija virs  100cm1”

Pirmajā čempionātā komanda “Maniacs” ar Zigmāru sastāvā ar 35 punktiem. ierindojās 11. vietā. Bet individuālajā vērtējumā Zigmārs bija 22.vietā (no 28. dalībniekiem).

Arī šogad čempionāts notiks, bet jau trīs pilsētās – Liepājā, Jelgavā un Rīgā.

Zigmārs ir aktīvs un atsaucīgs vīrs. Zigmārs dejoja vidējās paaudzes deju kolektīvā “Klabdancis”, tagad “Robežniekos”.

Viņš ir viens to tiem, kas atsaucas, ja var palīdzēt. Viņš bija to stipro vīru brigādē, kura uzcēla dzērvi uz akmens. Viņš palīdzēja noorganizēt iepriekšējo “Gada Lielaucnieka” ceremoniju, bet tagad viņam kā “Gada Lielaucniekam” atļauts paslinkot un saņemt uzslavas.

Ar Zigmāru Zizlānu nominācijā “Gada iniciatīva” “Gada Lielaucnieka 2021” godināšanas ceremonijā 2022.gada 19.martā iepazīstināja Vilnis Darģis.

Lielaucnieku balsojumā Zigmārs Zizlāns saņēma vislielāko atbalstu –  121 balsi, par 20 balsīm apsteidzot divus tuvākos sekotājus. Tādējādi viņš, atbilstoši nolikumam, saņēma “Lielo Dzērvi”, ko viņam pasniedz Rita Freidenfelde, pirmā “Lielās Dzērves” ieguvēja.!