Notikumi

Lielauce

Zeme Lielauces baznīcas mūru ārpusē nu ir izlīdzināta – tāds arī bija biedrības “Lielauces attīstībai” organizētās talkas mērķis. Šī ir jau 10. talka divarpus gadu laikā, kopš biedrība uzņēmās baznīcu attīrīt no gruvešiem.

Šoreiz tehnika – Gunta Gristiņa (IK “Kurmītis”)  un Jāņa Šlaudera miniekskavatori – gāja pa priekšu, līdzināja profilu ārpus baznīcas mūriem, būvgrūžus paveda tālāk. Šādi darbi bija iespējami pateicoties Dobeles novada pašvaldības finansējumam, ar ko sedzam traktortehnikas tehniskās izmaksas. Aiz miniekskavatoriem sekoja talcinieki, kuri ar lāpstām un grābekļiem izrubināja no zemes iestrēgušās ķieģeļu lauskas, sadrupušos jumta dakstiņus. Veselos ķieģeļus izlasīja un atlika kaudzē, lai tos varētu izmantot baznīcas mūru konservācijai. Arī Raimonds Vernis ar savu traktoru ar frontālo iekrāvēju iesaistījās gruvešu un kritušo koku izvešanā. Vēl otrs Raimonda traktors ar piekabi līdzēja būvgružus pārvietot no tālākām vietām. Lielākie atradumi šoreiz – viens nesalauzts jumta dakstiņš un detaļa no metāla kapu krusta.

Pavisam šodien talkā laikā no plkst.10 līdz 14 piedalījās 18 talcinieki. Pusdienlaikā vienos visi talcinieki tika pacientāti ar Ineses, Marisas un Sanitas gādāto soļanku, kurai tika pievienotas vakar lasītās bekas un gailenes. Pie zupas bļodas Ivars Bušmanis dalījās ar jaunākajiem atklātajiem faktiem par baznīcas vēsturi, ar kuriem plašāku sabiedrību iepazīstinās 4. novembrī pasākumā Tautas namā.

Zeme baznīcas priekšā ir izlīdzināta, kur šogad plānots uzstādīt tūrisma stendu par Lielauces baznīcu.

Talkā piedalījās:

Odrija Boļša
Aigars Boļšis
Dāvids Boļšis
Ivars Bušmanis
Anita Darģe
Anita Gabrānova
Ērika Graudiņa
Guntis Gristiņš
Sanita Fišere
Arnis Fišers
Inese Jakuboviča (pavārs)
Renāte Kalniņa
Uvis Kalniņš
Zigmars Staņislavskis
Zigrīda Stucere
Raimonds Vernis
Sergejs Vinogradovs
Maira Zizlāne