Notikumi

Lielauce

Gan Auces novadā, gan Lielauces pagastā, gan biedrība 2021.gadā paveica daudz vairāk nekā dažos iepriekšējos pirmspandēmijas gados,” uzsvēra Ivars Bušmanis. “Gada Lielaucnieka 2021” godināšanas ceremonijā 19. martā pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar aizvadītā gada notikumiem pagastā lielaucnieku vērtējumā. “Tiklīdz gada nogalē atvērām mājaslapu lielauce.lv, biedrība rīkoja pirmo aptauju par gada notikumiem un lūdza lielaucniekus tos sarindot svarīguma secībā,” pasākuma dalībniekiem atgādināja vakara vadītāja Neringa Bērziņa.

Te, lūk, aptaujas rezultāti:

 1. Dzērves skulptūras izgatavošana un uzstādīšana – īsā laikā tā kļuvusi par Lielauces atpazīstamības zīmi un tūrisma objektu.
 2. Ceļa dubultā virsmas apstrāde līdz Īlei un Tukuma ceļam – nu beidzot Lielauce pa asfaltu savienota gan ar Auci un Dobeli.
 3. Piecas talkas pie Lielauces baznīcas. Sākot paši nenojautām, cik daudz paveiksim.
 4. Lielauces tautastērpa atrašana un uzšūšana “Klabdancim”. Unikāls atradums! Pirmoreiz tas parādīts pērn 18.novembrī Dzērves skulptūras atklāšanā.
 5. Vēsturisko foto izstāde “Lielauces pagastam 100” – daudzi pirmoreiz uzzināja, kur atradās pagastmāja, Lielauces centrs, skola, nabagmāja un smēde.
 6. Gada Lielaucnieks 2020″ godināšanas ceremonija. Pasākums aizkavējās par gadu, tomēr savējos neaizmirsām godināt.
 7. Ielas apgaismojums Puškina prospektā. Arī šī iela naktī ir gaiša, bet rosina diskusiju, vai tiešām tā jādēvē šādi.
 8. Biedrības paciņas sociāli neaizsargātākajiem Ziemassvētkos – gan bērniem, gan Lielauces pansijas iedzīvotājiem.
 9. Lielā Talka pie Lielauces pils, kuru rosināja māsas Ilga un Sanita Elfertes, iesaistot arī Lielauces pansijas ļaudis un bērnus.
 10. Baznīcu nakts, kurā iepazināt Lielauces baznīcas 500 gadu vēsturi un dzirdējām tos korāļus, kuri tika dziedāti šīs baznīcas sienās pirms 100 gadiem.
 11. Jūlijas Hišovas fotoizstāde Tautas namā par Lielauces dabu. Jo vērtīgāka tā bija Ukros, jo Lielauces skaistumu parādīja citiem.
 12. Ceļa dubultā virsmas apstrāde Ražotājos. Tagad no Lielauces pa asfaltu var nokļūt līdz ražotnēm Ražotājos.
 13. “Facebook” grupas “Labi dzīvot Lielaucē” izveide. Radīta interneta vietne, kur kaimiņš palīdz kaimiņam un kur lielaucnieki var izteikt savas domas.
 14. Senioru vakars Lielaucē. Jautrākais pasākums pandēmijas laikā. Par jauko atmosfēru koncertā bija parūpējušies Saldus akordeonistu ansamblis “Akords” un pašu kolektīvi “Klabdancis” un “Madaras”.