Notikumi

Lielauce

Lielaucniece Sanita Fišere Valentīndienā, 14. februāra priekšpusdienā, Aucē atklāja savu skaistumkopšanas salonu “S&Anitas” un jau plkst. 13 pieņēma pirmo klientu.

Salons atrodas Raiņa ielā 3 – Raiņa un Baznīcas ielas krustojumā – mājā, aiz kuras lielaucnieki nogriežas uz veikalu “TOP!”. Vienā mājas pusē kādreiz bija “Aibes” veikals. Pērn jūlijā Sanita un Arnis Fišeri iegādājās pusi mājas pirmajā stāvā un visu otro stāvu. Decembrī saimnieciskā kārtā pašu spēkiem izremontēja telpas, lai skaistumkopšanas salons varētu sākt darboties. “Šī ir tikai pirmā kārta, un gatava ir tikai pagalma puse no mums piederošā lejasstāva,” skaidro Arnis. “Pašlaik ir gatavs koridors apmeklētāju pieņemšanai, neliela uzgaidāmā telpa, masāžas telpa un dušas telpas.” Ieeja salonā ir no pagalma puses, tas ir, no veikala “TOP1” puses.

Interesanta ir vēsturiskā sakritība: pirmās Latvijas brīvvalsts laikā šeit atradās Lielauces patērētāju biedrības “Spars preču veikals. Uz mājas galasienas vēl šodien var izlasīt padzisušos burtus “Lauksaimniecības preces”, bet fotogrāfijā var redzēt skatlogā izliktās tējkannas un šķīvjus. Toreiz adrese šai mājai bija Tirgus laukums 10, un durvis no ielas atradās citur. Tagad lielaucnieki atkal ir iekārtojušies šai namā. “Kad nākamajā kārtā tiks izremontētas ielas puses telpas, tad ienākšana būs pa parādes durvīm,” sola jaunie nama saimnieki.

Salona atklāšanā biedrības “Lielauces attīstībai” vārdā Ivars Bušmanis apsveica, ka lielaucnieki atkal spēj “ieņemt” Auci, turklāt ielā, kuru līdz šim dzīvība pamazām pameta. Viņš uzdāvināja salonam vēsturisko bildi un Dobeles novadpētniecības muzeja 2024. gada kalendāru, kurā ir redzama šī ēka 1910.gadā. Savukārt Tija Bušmane speciāli jaunatklātajam salonam izgatavoja sienas dekoru no dabas materiāliem, kurus bija salasījusi pati Sanita. Atklāšanā Fišeru ģimene cienāja ar Agritas Irbes-Bulas izgatavoto degošo torti – tādu, kurai, nodegot virskārtai, atklājas cits tortes zīmējums (skat. video). Ar torti un šampanieti tika pacienāti arī pirmie pieci šodienas klienti.

Sanita Fišere ir masiere ar 23 gadu pieredzi, bet pakalpojumus  Aucē sniedz kopš 2018. gada. Bet līdz šim to darīja ārpus darba (viņa strādāja par ārsta palīgu Neatliekamajā medicīniskajā palīdzības dienestā), un īrētās telpās – vispirms skaistumkopšanas studijas “Grācija” telpās Aspazijas laukumā, un līdz šim – renovētajā ēkā Raiņa 17 (krustojumā ar Pļavu ielu). No šī mēneša Sanita strādā tikai par masieri un beidzot savās telpās.

Sanita strādās pamīšus ar pārinieci aucenieci Anitu Melderi. Sanita sniegs masāžas   pakalpojumus, bet Anita – vaksācijas pakalpojumus, vēlāk plāno sniegt arī podologa (ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālista) pakalpojumus. Sanita salonam apzināti izvēlējusies Latvijā ražotu kosmētiku – “GMT Beauty” ir uzņēmums ar 20 gadu pieredzi un savus produktus ražo tikai no dabīgām izejvielām. Šeit dušas telpā uzstādīta  jauna ciedru koka fito-sauna – tā ir muca, no kuras galva vienā ārā, bet ķermenim veic ārstnieciskās procedūras ar tvaiku.

Sanitu un Arni pazīstam kā uzņēmīgus cilvēkus – kad viņi pirms desmit gadiem Lielaucē iegādājās “Krastiņu” mājas, tā tajās iekārtoja trušu ciematu – Auces novadu miniatūrā, kur truši dzīvoja Auces apkārtnes pilīs. “Krastiņi” joprojām ir vienīgā mūsu pagasta mājsaimniecība, kura ietilpst tūrisma maršrutos. Sanita kopā ar savu biznesa partneri Anitu Garbranovu Lielaucē pie pils 2022. gada vasarā izmēģināja izbraukuma virtuvi “S&Anitas ķēķis”, diemžēl tūristu pieplūdums bija mazāks kā gaidīts.

Toties skaistumkopšanas jomā Sanitai ir ilggadēja pieredze, iestrādes un izveidojies plašs klientu loks. Par Sanitas masāžām dzirdamas viens labas atsauksmes, kas vieš pārliecību, ka nams Auces centrā dzīvos un attīstīsies, un pēc dārza iekārtošanas varbūt kļūs par jauku atpūtas saliņu pilsētā.

Video no salona atklāšanas: https://youtu.be/hNFr1L9OVyE

Ivara Bušmaņa teksts, video un foto