Notikumi

Lielauce

Abās novembra pēdējās dienās biedrība “Lielauces attīstībai” noorganizēja pēdējos plānotos darbus Lielauces baznīcas mūros – gruvešu izvešanu un līmeņa izlīdzināšanu baznīcas iekšpusē. Šī ir jau astotā talka pusotra gada laikā, taču šoreiz bez roku darba – strādāja tikai tehnika, kuras darbus koordinēja Raimonds Vernis.

Guntis Gristiņš (IK “Kurmītis”) ar miniekskavatoru rūpīgi pārcilāja gruvešu kaudzes,  ļaudams Raimondam izlasīt metāla detaļas un veselos ķieģeļu. Jo īpaši filigrānu kausa vadītprasmi vajadzēja flīžu grīdai, lai tās nesavainotu. Savukārt Sergejs Vinogradovs ar Jāņa Šlaudera atvēlēto miniekskavatoru ar kausu līdzināja profilu un liekos apjomu izveda ārpus mūriem. Arī Raimonds ar savu mazo traktoru iesaistījās gruvešu izvešanā. Darbi bija iespējami pateicoties Dobeles novada pašvaldības finansējumam, ar ko sedzam traktortehnikas tehniskās izmaksas.

Lielākais atradums šoreiz – sarkanbaltās flīzētās grīdas altāra daļas malās, kas saglabājušās zem gruvešiem. Diemžēl vidusdaļa bija iekritusi pagrabā un arī sānu daļas ir noslīdējušas zemāk par sākotnējo grīdas līmeni. Vēl atrasti dažādu metāla priekšmetu fragmenti – rokturi, svečtura bļodiņas, saplacinātas ērģeļu stabules, ventilācijas restītes, krievu karavīra ķivere, tapas un skavas.

Ceturtdien, 1.decembrī, padarīto solās aplūkot Nacionālās Kultūras mantojuma pārvaldes inspektore.