Notikumi

Lielauce

Baznīcu naktī 2021. gada 29.maijā Ivars Bušmanis iepazīstināja ar tās kalpošanas laiku Lielauces ļaudīm. Kad un kas to cēla? Kas bija tās vērtības? S

Ivars Bušmanis bija savācis arhīvos pieejamo informāciju par Lielauces baznīcu – liels paldies Nacionālajai Kultūras mantojuma pārvaldei. Epidemioloģiskās situācijas dēļ visi talcinieki vēl nedrīkstēja sapulcēties vienkopus, tāpēc biedrība organizēja divus seansus. Pie baznīcas Ivars Bušmanis, Raimonds Vernis, Aigars Boļšis un Zigmars Staņislavskis ierīkoja improvizētu āra kinozāli – uz baznīcas sienas izklāja lielu palagu, aizņēmās projektoru no Auces novada pašvaldības, sadedza svecītes baznīcas logu ailēs, lāpas pie ieejas, pievilka elektrību.

Abiem seansiem Ivars Bušmanis bija sagatavojis pusstundu garu slaidrādi par Lielauces baznīcu 500 gados. Ar fotogrāfijām. Un faktiem. Pirmā seansa noslēgumā Aivars Balodis dalījās atmiņās par piedzīvoto dievkalpojumu jau sagrautajā baznīcā. Otrajā seansā Ingrīda Petrauska un Vija Kursiete dziedāja baznīcas korāļus, kas savulaik skanējuši šai baznīcā. Ingrīda zināja arī stāstīt par ērģelēm un mūziku baznīcā.

Ivara Bušmaņa video: