Notikumi

Lielauce

“Tuk-tuk! Labvakar! Vai Zaķi un Sniegpārsliņu gaidījāt?” – ar šādu saucienu pie četrām durvīm Ziemassvētku priekšvakarā devās Sanita un Inese. “”Gaidījām!” pretī atskanēja saucieni. Visi bērni jau bija samācījušies dzejoļus un gaidīja. Viens no tēviem atzina, ka bērnu jau gribējuši sūtīt viņu noskaidrot, kur Zaķis kavējas…

Biedrības “Lielauces attīstībai” organizētā Ziemassvētku akcija bērniem šogad bija vērsta uz tām četrām ģimenēm, kurās dāvanas visvairāk gaidīja. Atšķirībā no pagājušā gada uz paciņām jau bija saņēmēju vārdi un bagātīgais mantu piešķīrums bija speciāli gādāts konkrētajam bērniņam. Varētu teikt, ka šīs akcijas galvenie varoņi – Jaunā 2023. gada Zaķis un Sniegpārsliņa – bija izlasījuši bērnu vēstules Ziemassvētku vecītim. Tā nu paciņās iegūlās gan attālināti vadāmās automašīnas, austiņas, slidas, puzles un ragaviņas.

Tikai divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem biedrības valde izsludināja ziedojumu vākšanu, bet nepilnas nedēļas laikā 11 ziedotāji bija sarūpējuši 235 eiro un naudas ieskaitījumus nācās pārtraukt, jo jau bija gana. Dāvanu maisiņu vietā nācās iegādāties daudz lielākos un izturīgākos “Rimi” iepirkuma maisiņus, jo pirmie neizturētu mantu, dzērienu un konfekšu smagumu. Trešdienas, 25. decembra vakars bija Rūķu darbnīcas vakars, kad visas mantas atrada ceļu uz saņēmēju dāvanu maisiņiem.

Vēl bez finansiāla atbalsta sešas ziedotājas atvēlēja dažādas mantas un arī par savu naudu iegādājās jaunas. Tā Inese Jakuboviča iegādājas apģērbu un kosmētiku, “Lielauces truši”  – dzērienus un suliņas, Ija Valtere un Tija Bušmane sagādāja bērnu drēbītes, SIA “Inamix” īpašniece Inita Sabule dāvāja “Rūķīšu” zāļu tējas, Marta Jeske – bērnu gribētās puzles. Pēc aptuvenām aplēsēm dāvanu kopsumma pārsniedza trīs simtus eiro.

Paldies ziedotājiem: Edgaram Cimmermanim, ZS “Ezeriņi”, Aigaram Vernim, Odrijai Boļšai, Renātai Kalniņai, Baibai Volgastei, Evijai Želvei-Šlauderei, Neringai Bērziņai, Ivaram Bušmanim, Jūlijai Hišovai un Dzintrai Siliņai. (Informācija ziedotājiem: visas mantas iegādātas ar pārskaitījumu vai ar čekiem. Ja vēlaties noskaidrot par akcijas naudas izlietojumu, lūdzu vērsties pie valdes atbildīgā par finansēm Viļņa Darģa.)

Akciju organizēja, dāvanas gādāja, iesaiņoja un izvadāja Sanita Fišere un Inese Jakuboviča. “Mums pašām dāvināšanas prieks bija pat vēl lielāks nekā bērnu saņemšanas prieks,” noslēgumā pie Dzērves atklāja Inese.

 

Tā Rūķu darbnīcā tapa dāvanas: