Notikumi

Lielauce

Jau tuvākajā laikā tiks uzstādītas ceļazīmes “Apdzīvotas vietas sākums” arī uz ceļa, kas Lielaucē ienāk no Īles puses un uz Dārzniecības ceļa, tā uz biedrības vēstuli 20. janvārī atbildējuši Aldis Lerhs, Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks, un 21.janvārī Dina Meldere, Lielauces pagasta pārvaldniece.

“Vai patīk situācija, ka caur Lielauci autotransports drīkst pārvietoties ar ātrumu 90 km/h? Un nevajag man stāstīt, ka tā nav. Tā ir! Un pilnīgi legāli. Un neviena Valsts policijas Ceļu policijas ekipāžai nebūs tiesības uzlikt sodu, apturēt vadītāja apliecības darbību. Kā tā? Ļoti vienkārši. Lielaucē var iebraukt pa trim ceļiem. To, ka kāds iebrauc apdzīvotā vietā, un to, ka vispār iebrauc Lielaucē – norāda tikai uz viena ceļa zīme ”Apdzīvotas vietas sākums”, iebraucot no Auces puses. Kamēr pārējie divi ar šādām ceļa zīmēm nav aprīkoti. Līdz ar to, iebraucot pa šiem diviem ceļiem nezinātājam pat prātā neienāk, ka tas atrodas apdzīvotā vietā. Un tā elementāri var iebraukt Lielauces centrā, kur nereti pastaigājas cilvēki, spēlējas bērni. Zinu, ka pagasta pārvaldei par šo faktu ir vairākkārtīgi ziņots, norādīts, bet… Bet vēl līdz šim mēs esam tur pat. Un nav jābrīnās, kad kāds dvēselē dziļi pārliecināts, bet sporta trasēs neaicināts autobraucējs nesas cauri Lielaucei vēja spārnu dzīts, neskatoties uz pa apmali ejošajiem cilvēkiem,” tās pagājušā gada nogalē savās pārdomās sociālās saziņas vietnē “Facebook” domubiedru grupā “Labi dzīvot Lielaucē” dalījās Māris Siliņš “Kalējos”, kurš Lielaucē dzīvo sesto gadu.

Par to 90km/h taisnība vien ir,” viņam piekrita Gvido Dekslings, “Osīšu” saimnieks. “Ja nemaldos, oktobra sākumā biju runāt ar pagasta vadītāju Dinu Melderi, arī šo jautājumu jautāju – toreiz man pat radīja projektu un bildi kur paredzēts novietot zīmi “apdzīvota vieta”, pie pils parka stūra … Bet nu laikam tas tikai paliks datora simulācija vai atradīsies tādi faktori kā sniegs, kas kavē zīmes uzstādīšanu.”

Katrs jaunienācējs par to sākumā brīnās, tad sašust, tad mēģina aicināt uz kārtību, bet… viss paliek pa vecam. Pirms trīsarpus gadiem, kad pagasta pārvaldniece izrādīja aktivitāti, uzstādot jaunas apdzīvotai vietai neatbilstošas ceļazīmes (papildzīmi “Attālums līdz objektam” līdz zīmei nr. 206), arī es aicināju drīzāk padomāt par apdzīvotās vietas sākuma zīmi un STOP zīmi jeb “Neapstājoties tālāk braukt aizliegts” pie “Klēts” (virzienā no centra). Taču nekāda darbība šai virzienā nesekoja. Kā redzams, nelīdzēja ne cilvēcīga komunikācija toreiz, ne ieraksti sociālajos tīklos tagad.

Tāpēc tagad par trūkstošajām ceļazīmēm “Apdzīvotas vietas sākums” biedrība “Lielauces attīstībai” uzrakstīja iesniegumu Dobeles novada pašvaldībai un pagasta pārvaldei. Jau nākamajā dienā sekoja operatīva Alda Lerha, Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka reakcija. “Par šo tēmu runāju ar pārvaldes vadītāju pagājušā gada rudenī, vienojāmies ka zīmes tiks pasūtītas, saskaņota to uzstādīšana un uzstādītas. Šorīt telefonsarunā jautāju Dinai Melderei, cik tālu darbi, un viņa apliecināja, ka ceļa zīmes ir iegādātas un sakomplektētas uzstādīšanai. Saņēmu apliecinājumu, ka tas tiks paveikts tuvākajā laikā,” atbildēja Lerhs.

21. janvārī atbildi sniedza arī Dina Meldere. Viņa informēja, ka “ar “Latvijas valsts ceļiem” saskaņots uzstādīt ceļa zīmes Nr.519 “Apdzīvotas vietas sākums”, Nr.520 “Apdzīvotas vietas beigas”, Nr.521 “Pilsētas vai ciema nosaukums” un Nr.522 “Pilsētas vai ciema nosaukums” uz pašvaldības ceļiem Nr.408 “Aleju ceļš” un Nr.409 “Dārzniecības ceļš”. Ceļa zīmes saņemtas no izgatavotāja 2021.gada decembra vidū. Ceļa zīmes sakomplektētas un ir gatavas uzstādīšanai. Piemērotos laika apstākļos tās tiks uzstādītas.” Papildus viņa paskaidroja, ka šādi ceļu ikdienas uzturēšanas darbi netiek veikti ziemā, bet “ņemot vērā Jūsu īpašo interesi, uzstādīsim ceļa zīmes, tikko tas būs iespējams.”

Mūsu “īpašā interese” ir drošība,” tā reaģēja Gvido Dekslings. Un tā šoziem – pēc drifteru un ātrbraucēju parādīšanās centrā – uztrauc daudzus ciema iedzīvotājus.

Ivars Bušmanis

Ivara Bušmaņa foto

Šādas ceļazīmes Nr.519 “Apdzīvotas vietas sākums” un Nr.521 “Pilsētas vai ciema nosaukums” drīzumā parādīsies arī uz Īles ceļa pie parka un uz Dārzniecības ceļa.