Notikumi

Lielauce

Putnu vīterošana, čivināšana un klaigas  – tā apmeklētājus “Gada Lielaucnieka 2021” godināšanas pasākumā sagaidīja pieskandētais Lielauces Tautas nams. Filca putniņi izplaucētos bērzos, zili dzeltenas origami dzērves, bet īsti putni, kas fotografēti martā  Māra Kreicberga digitālajā fotoizstādē “Putni martā” uzrunāja no ekrāna.

Nebijis notikums – divas izstādes (digitālā fotoizstāde un filca putniņu izstāde) – vienā dienā! Tija Bušmane jau pirms diviem gadiem bija sākusi filcēt putniņus dabīgā lielumā. Par iedvesmu viņai kalpoja nometnieki ziemā, kas barojās “Matužēnu” putnu barotavā. Tija vēl ieskatījās fotogrāfijās un putnu grāmatās, lai varētu precīzi atveidot proporcijas un krāsas. “Vēl bez nometniekiem izfilcēju arī Latvijas nacionālo putnu balto cielavu un arī Latvijas Ornitoloģijas biedrības izraudzītos Gada putnus – zivju dzenīti un šī gada putnu svīri,” Tija stāsta. Putniņu izstāde Lielaucē bija tikai vienu dienu – 19.martā, jo kolekcija ir uzdāvināta Mārupes bērnudārzam, kur bērni diendienā var iepazīties ar mazajiem lidoņiem.

Māra Kreicberga digitālā fotoizstāde “Putni martā” “Gada Lielaucnieka” apbalvošanas ceremonijā Lielauces Tautas namā 2022.gada 19.martā.

Tijas Bušmanes filca putniņu izstāde Lielauces Tautas nama foajē 2022.gada 19.martā.