Notikumi

Lielauce

Drēgnajā, vējainajā un lietainajā sestdienas, 7.oktobra, rītā draugi makšķernieki, no kuriem lielākā daļa Lielauces ezeru jau bija iepazinuši līdaku sacensībās 13.maijā un “Lielauces asarī” 12.augustā,  nolēma sanākt uz līdaku spiningošanas rudens sacensībām Lielauces ezerā. Paši iedibināja un sameta “Draugu kausam”, paši par to pacīnījās. Kā šī diena izvērtās, tālāk stāsta šo sacensību iniciators un organizators Edgars Dejus:

“Sacensību rīts man sākas ar zīlēšanu kafijas biezumos – cik tad komandas ieradīsies? Pieteikušās bija 19 komandas. Trīs komandas nolēma nestartēt, jo laikapstākļi nebūt nesolīja “patīkamu pastaigu pa parku saulainā laikā”.  Vēl divas komandas apvienojās, jo nebija komandas biedru. Uz starta nostājās 15 komandas. Visi dalībnieki bija pozitīvi noskaņoti un gatavi doties ezerā ķert līdakas.

Pirmā komanda “Underdogs FTW” bija ieradusies jau ap 5:30. Laikam bija baigi izslāpuši pēc sacensībām.
7:00 starts, lielākā daļa dodas ezerā, dažas komandas vēl krastā nesteidzīgi kārto laivās ekipējumu.
7:48 tiek iesūtīta pirmā ieskaites līdaka 53 cm no komandas “Baltijas āķis”.
8:02 diezgan jaudīgi piesaka sevi komanda “Den Basta Fiskaren” ar 83 cm līdaku.
8:04 sacensību jaunākais dalībnieks Rodrigo noķer 67 cm līdaku un izvirza savu komandu “1. Iecavas blice” top trijniekā.
8:14 tiek iesūtīta 72 cm līdaka no lielaucnieka Zigmāra komandas “Maniacs feat R.P.”
8:32 komanda “Den Basta fiskaren” mērķtiecīgi raujas uz pjedestāla iesūtot 71 cm līdaku.
8:51 komanda ”Den Basta Fiskaren” aizveras ar 84 cm līdaku, kura uz to brīdi ir lielākā, nostiprinot savas līderu pozīcijas. Tālāk tikai jāaudzē izmērs.
9:24 komanda “Den Basta fiskaren” izskatās, ka ir atraduši pareizo šīs dienas atslēdziņu un iesūta 85 cm līdaku.
10:55 komanda “Den Basta fiskaren” jau paliek nedaudz garlaicīgi ar savām 80+ cm līdakām. Prasās pēc kādas 90+ līdakas, bet atkārtoti iesūta 84 cm līdaku, kura izskatās ir apēdusi kādus divus vai trīs laba izmēra līņus, bet kurai joprojām ir apetīte.
11:37 BOOM!!!  Komanda “2. Iecavas blice” iesūta šīs dienas lielāko līdaku –  89 cm.
12:15 neliela darvas karote medus mucā. Viena no komandām pamana ūdenī tīklu, kurā ir sapinies un nomiris gulbis. Piefiksē lokāciju un turpina meklēt lielo līdaku.
12:28 komanda “Underdogs FTW” aizveras ar 203 cm kopsummā.12:58 komanda “2. Iecavas blice” iesūta trešo līdaku un arī tiek aizvērts sacensību protokols ar 206 cm kopsummā.

No šī brīža sākas, manuprāt, visspraigākā cīņa starp otro un trešo vietu. Ir palikušas divas stundas līdz sacensību beigām, lai uzlabotu rezultātus. Sākot no aptuveni 13:00, ik pa laikam komandas pieņēma lēmumu finišēt, jo vējš sāka pieņemties spēkā un laivā jau palika neomulīgi. Pēc internetā pieejamajiem datiem ap 12:30 vēja brāzmas sasniedza 21 m/s, kas arī bija šīs dienas jaudīgākais pūtiens.

14:00 online rezultāti tiek slēgti, dalībniekiem palikusi stunda, lai uzlabotu rezultātus, bet neviens vairs nezin, kādi rezultāti ir konkurentiem. Vislielākā intriga saglabājās starp “2. Iecavas blici” un “Underdogs FTW”.

15:00 lomu iesniegšana beigusies, komandas palēnām virzās laivu bāzes virzienā. Dažas komandas, jau ēdot zupu, apspriež, kā ir gājis ezerā. Daži nedaudz nosaluši, dažiem škrobe par nenoķertām līdakām, bet kopumā visi tikpat pozitīvi kā no rīta uz starta līnijas.

Rezultāti apkopoti:

  1. vieta ar 253 punktiem “Den Basta Fiskaren”
  2. vieta ar 206 punktiem “2. Iecavas blice”
  3. vieta ar 203 punktiem “Underdogs FTW”

Lielāko līdaku noķēra Edgars Kukutis no komandas “2. Iecavas blice”.

Nedaudz statistikas:
Startēja 15 komandas.
Sacensībās aizvērās četras komandas, un divas komandas palika pa nullēm.
Tika noķertas 29 līdakas un arī visas peld tālāk savā stihijā, sacensību laikā netika neviena līdaka izvesta krastā!
Vidējais noķertais izmērs +/- 67 cm

No savas puses gribu pateikt paldies:

  • Scrap & Bottle’s Igoram par sagādāto kausu, kuru saņēma Edgars Kukutis par lielāko līdaku.
  • Komandai “Innamix” par sarūpētajām dāvanām diviem jaunajiem copmaņiem un atstarotājiem katrai komandai.
  • Komandai “Crazy Roller Coaster” par garšīgo zupu finišā.”