Notikumi

Lielauce

Tikšanās laikā ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski, mūs interesējošais jautājums bija: vai pa tiešām šogad mūsu lapas neviens bez maksas neizvedīs? Atbilde bija labvēlīga:  izvedīs!

Tādēļ Ilgai Elfertei un Baibai Volgastei radās doma sarīkot talku pie daudzdzīvokļu mājas. Daudz nedomājot uzaicinājums gatavs, inventārs rokās un 30. oktobra rītā plkst. 10 jau esam pie mājas. Kurš nu grābj, kāds jau liek Big-Bag maisos lapas, kāds uzmana bērnus, bērni palīdz arī ar lapu pūtēju!

Kopā ar bērniem sapulcējāmies 25 mājas iedzīvotāji. Jāuzteic arī Ruslans Popko, kuram talkas dienā darbā bija maiņa, bet viņš savu daļu jau nogrāba iepriekšējā dienā! Trīs stundu laikā nogrābts ne tikai grāvis pie “Dzelmēm”, bet arī liela daļa rotaļu laukuma un blakus esošo liepu lapas, kas atrodas pie taciņas uz veikalu. Kopā salikti astoņi Big-Bag maisi ar lapām. Sarēķinājām, ka mūsu ikgadējais sagrābjamais lapu apjoms varētu būt pavisam 11 maisi.

Pēc teritorijas sakopšanas visi mīļi bija aicināti uz kopā pasēdēšanu starp piemājas eglītēm, kuras šobrīd helovīna laikā esam apvilkuši ar plēvēm un jutāmies kā nojumē, esot aizvējā! Pamazām mielojoties ar silti ceptām desiņām, tika vienbalsīgi ievēlēts jaunais mājas vecākais – Ilga Elferte – ar noteikumu, ka vajadzības gadījumā palīgā nāks visi un neuzliks visu tikai uz viņas pleciem!

Pēc mājas vecākā ievēlēšanas ieskicējām pirmos darāmos darbus ar ko būtu jāsāk, pirmais noteikti būs, sagaidīsim pirmos rēķinus par apkuri un, kā ieteica Ivars Gorskis, vērsīsimies Dobeles pašvaldībā ar iesniegumu, lai balkoni netiktu ieskaitīti koplietošanas telpās un par tiem nebūtu jāmaksā apkure. No sirds pateicamies visiem, kuri atvēlēja laiku un spēja sanākt kopā! Šodien mūs pavadīja silti saules stari, pat vējš netraucēja paveikt šo darbu.

Baiba Volgaste, Ilga Elferte