Notikumi

Lielauce

Sestdienas 2. decembra, vakarā, “Gada Lielaucnieks 2023” godināšanas ceremonijā noskaidrojās, kurš ir kļuvis par “Gada Lielaucnieku”. Iedzīvotāju balsojuma rezultātā šo titulu un balvu “Dzērvi” saņēma Guntis Vilberts.

Guntis izvirzīts nominācijā “Gada labdaris” par atsaucību, dalīšanos ar Lielauces skatiem no drona lidojuma, kā arī par izpalīdzīgumu, fiksējot ar fotoaparātu Lielauces pasākumus.

Gunta saknes ir Lielaucē – viņa mamma Biruta (meitas uzvārds Apse) dzīvoja Ķieģeļceplī un mācījās Lielauces pamatskolā. Guntis Lielaucē ir katru nedēļu. Vai nu atved sievu Zani uz darbu “Ezeriņos” vai arī burtiski ielido ¬– ar dronu. Guntim patīk noķert brīnumainus laikapstākļus – zemus mākoņus, miglu, saulrietu vai lēktu. Jo īpaši Lielaucē. Viņš labprāt dalās ar saviem video sociālajos tīklos. Labprāt dalās ar zināšanām ar saviem iespējamiem konkurentiem ar tiem, kuri vēlas filmēt ar dronu. Lai drīkstētu filmēt no drona, ir jāiziet kursi, jāiegūst drona vadīšanas atļauja, jāreģistrē lidaparāts un pat katrs lidojums. Bet tikai praksē var iemācīties tik prasmīgi attālināti vadīt kameras aci, tur, kur ir visskaistākie kadri. Jau piecus gadus Gunti pazīstam gan kā drona pilotu, gan kā Auces apkārtnē iecienītu fotogrāfu, kurš fiksē daudzus pasākumus un svarīgus brīžus cilvēku dzīvē. Arī Lielaucē Guntis ar entuziasmu un bez atlīdzības uzņēmās atspoguļot asaru ķeršanas sacensības, mūsu mājas lapā ir daudzas Gunta tvertas fotogrāfijas. Guntis ir patriots, viņš vada Auces “Audi” domubiedru klubiņu. Šogad jau ceturto reizi Valsts svētkos viņš organizēja karogu braucienu, kurš ieguvis daudzu šīs markas auto īpašnieku atsaucību. Arī no Lielauces.

Apbalvošanas ceremonijas noslēgumā  vakara vadītāji Ivars Bušmanis un Renāte Kalniņa paziņoja, ka Guntis ir iebalsots arī par “Gada Lielaucnieku”. Balsojumā šogad piedalījies nepieredzēti liels skaits – saņemti 436 balsojumi: 420 digitāli aptauju vietnē visidati.lv un 16 urnā Lielauces bibliotēkā. Tas ir divreiz vairāk nekā pērn un pat vairāk nekā pagastā ir iedzīvotāju. Tiesa, mēs nevaram pateikt balsotāju, bet balsojumu skaitu, jo vietne visidati.lv ļauj nobalsot tikai vienreiz no viena datora vai telefona. Dažās ģimenēs tas ierobežoja, daži balsoja gan no datora, gan no telefona. Bet vislielākais prieks, ka balsoja tie lielaucnieki, kas nedzīvo šeit, bet seko mūsu notikumiem sociālajos tīklos un dažreiz arī piedalās. Kaut arī par trim nominantiem balsojumu skaits pārsniedza simtu, par Gunti nobalsoja visvairāk – 147 no 436.

Daiņa Bušmaņa  foto