Gada lielaucnieks

Ļaudis

Gada labdari – Āris Jaunzems un Valentīns Aščeulovs

Šie abi puiši – Āris Jaunzems un Valentīns Aščeulovs lielaucnieku uzmanību piesaistīja 2022. gada oktobrī ar Halovīna svētku noformējumu, kas dažiem lika šausmināties, bet citiem noelsties aiz pārsteiguma. 

“Bet vissirsnīgākā dāvana bērniem bija Ziemassvētku vilcieniņš. Āris strādā Somijā, bet, atbraucis uz mājām, pateicoties viņu meitiņai Mijai, viņam iešāvās prātā šī ideja. Sākumā bijusi tikai ideja par instalāciju, pie kuras bērniem fotografēties, bet beigās zāles pļāvējs kļuva par vilcieniņa sirdi,” par Āra un Valentīna idejas rašanos stāstīja Baiba Volgaste. 

“Gada Lielaucnieks 2023” godināšanas ceremonijā sanākušie uzzināja, ka puiši četru dienu laikā piemājas garāžā līdz pat četriem rītā ņēmušies ar vilciena izgatavošanu. Kopumā tika ieguldīti ap 600 eiro no personiskajiem līdzekļiem – tika iegādātas dzelzs detaļas, caurules savienojumiem, skaidu plāksnes, lamināta apšuvums.

Pašos Ziemassvētkos pirmā pietura bija Lielauces pansija, kur vēl negulošos iemītniekus pārsteidza Ziemassvētku vecīša ierašanās ar vilcieniņu. Nākamajā pieturā sakāpa radu bērni, kuri spiedza no prieka un sajūsmas. 25. decembra vakarā tika apzināti tuvākie bērni un vecāki uz kopīgu pabraukāšanos. Un tā turpmāk katru vakaru 17. 30 bērni saradās pie “Dzelmju” mājām uz ikvakara braucienu. Ziemassvētku ekspresis startēja jebkuros laika apstākļos – gan lietū, gan putenī.

“Šie braucieni bija bez maksas, bet tie, kas zina, cik spēka un naudas puiši bija ieguldījuši, ielika kastītē pie vilcieniņa arī degvielas tiesu. Pats galvenais, lai bērniem priekā mirdz acis!” teica Baiba. Tā Āris un Valentīns – Ziemassvētku ekspreša vadītāji – uz maiņām devās ceļā līdz pat Zvaigznes dienai. Ik vakaru braucēji bija gan vietējie, gan no tuvākās apkārtnes. 

Saņemot balvu, Āris pateicās biedrībai un atbalstītājiem. Savukārt Valentīns vismilzīgāko paldies veltīja idejas autoram un virzītājam Ārim. “Visu darījām tikai bērnu dēļ,” noslēdza Valentīns.

Vairāk: https://lielauce.lv/ziemassvetku-ekspresis/