Notikumi

Lielauce

Ir 24.decembra vakars un gar daudzdzīvokļu mājām paslīd spīdošu lampiņu vagoniņš. Visi neizpratnē skrien pie logiem lūkoties, kas tad tas par Ziemassvētku brīnumu? Vēl visiem atmiņās Halovīna instalācija – spoks, bet te jau abi lielaucnieki Āris Jaunzems un Valentīns Aščeulovs četru dienu laikā, strādājot garāžā līdz četriem rītā, uztaisījuši savu, mūsu lielaucnieku, Ziemassvētku ekspresi!

Pirmā pieturvieta bija Lielauces pansija, kur vēl neguļošos pansijas iedzīvotājus pārsteidza Ziemassvētku vecīša ierašanās, kopīgas sarunas, dzejoļu skaitīšana un fotografēšanas. Tas aizdedza Ziemassvētku prieku! Nākamajā pieturā sakāpa radu bērni, kuri sajūsmā spiedza, skaitīja dzejoļus un saņēma dāvanas no paša vecīša!

25.decembra vakarā tika apzināti tuvākie bērni un vecāki uz kopīgu pabraukāšanos! Nu jau divus vakarus 17.30 bērni dodas pie Dzelmju mājas uz kārtējo vakara satikšanos, pateicoties “Facebook” liktajiem video un foto, katru vakaru pulcējas arvien vairāk bērnu, nu jau arī no Auces un apkārtnes!

“Tas bija čiks un ideja atnāca!” saka Āris Jaunzems. “Sākumā ideja bija tikai par instalāciju, pie kuras bērni var fotografēties, bet tad zāles pļāvējs kļuva par vilciena sirdi un sāka doties savā ceļā! Ja nebūtu man meitiņas, nebūtu ne idejas, ne vilciena!” Ikvakara braucieni ir bez maksas, kaut gan tie kas zina, cik puiši spēku un naudas ir ieguldījuši, iespiež saujā degvielas tiesu. Pats galvenais, lai bērniem priekā acis mirdz! Kā autori saka, Ziemassvētku ekspresis dosies ceļā ik vakaru līdz pat Zvaigznes dienai, ja vien vēl būs braucēju! Vēlam puišiem izturību un ar nepacietību gaidām Lieldienas! Šis noteikti ir labs pieteikums “Gada Lielaucnieks” balvai!

Ilga Elferte