Notikumi

Lielauce

Pie Lielauces baznīcas ir uzstādīts tūrisma stends. Uz stenda koncentrētā veidā ir izstāstīta Lielauces baznīcas vēsture, apmeklētājs iepazīstināts ar lielākajām baznīcas vērtībām, kā arī ar baznīcas draudzi un mācītājiem. Vēsturiskajās fotogrāfijās var labi redzēt, cik skaista un diža ir bijusi baznīca savā 200 gadu pastāvēšanas vēsturē līdz II Pasaules kara beigām. Tas ir otrais tāds pagastā (līdz šim vienīgais atrodas pie Lielauces pils).

Informācija stendam ir iegūta Valsts Kultūrkapitāla fonda programmas “Latviešu vēsturiskās zemes” projekta “Lielauces baznīcas kultūrvēsturiskā nozīme” ietvaros. Projektu ar  Zemgales Plānošanas reģiona atbalstu  īstenoja biedrība “Lielauces attīstībai”. Saturu stendam gādāja Ivars Bušmanis un Latvijas Vēstures arhīva eksperte Enija Rubina, zinātniskais redaktors – mākslas vēsturnieks Dainis Bruģis. Maketu izgatavoja Renāte Kalniņa.  Stendu izgatavoja Jelgavas uzņēmums SIA “Signum”.

Stendā ir iestrādāts  QR kods, kurš viedtālruņa lietotājus aizvedīs uz mājaslapu  https://lielauce.lv/baznica, kurā ir vairāk informācijas un ilustratīvā materiāla. Ārzemju viesi šai mājaslapā varēs ieslēgt automātisko tulkošanu, kas tekstu padarīs saprotamu arī viņiem.