Notikumi

Lielauce

Ceturtdien, 24.februārī, Lielauces baznīcas drupas apmeklēja Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja, valsts galvenā inspektore Elvīra Mantrova. Viņa iepazinās ar biedrības pērn paveikto Lielauces baznīcas atbrīvošanā no apauguma un gruvešiem.

“Biedrības darbs ir iespaidīgs – baznīca atklāta apskatei un vairs nav ieaugusi koku un krūmu biezoknī. Tas nav vienas dienas darbs, lai izvāktu sakrājušos atkritumus, iztīrītu vietu no krūmiem, līdz tā atgūst ainavisku skatu,”” secina Elvīra Mantrova. “Pateicoties biedrības darbam, vēl viena skaista vieta ir atklāta apskatei – var pieiet baznīcai klāt, var apskatīt varenos mūrus, noiet līdz Oskara Kalpaka bataljona pirmās kaujas piemineklim.” Vēstulē biedrībai viņa izsaka lielu pateicību “visiem biedrības biedriem un atbalstītājiem, kas nebija vienaldzīgi un uzsāka darbus pieminekļa vizuālā izskata sakārtošanā”.

Pie reizes viņa rosina, ka Oskara Kalpaka bataljona pirmās kaujas piemineklis jāvirza uz pieminekļu sarakstu kā nozīmīga vēsturiskā notikuma vieta. Biedrība “Lielauces attīstībai sestdien nosūtīja savu atbalsta vēstuli šai iecerei.