Notikumi

Lielauce

Saulainais dzestrais rīts prasījās pēc sparīgas kustēšanās – biedrības “Lielauces attīstībai” aicināti, sestdien, 16.aprīlī 22 talcinieki pulcējās pie Lielauces baznīcas mūriem. Šī bija jau sestā talka gada laikā, kopš lielaucnieki pieķērušies kara seku novēršanai.

Raimonda Verņa (viņš arī atbildīgais par šo talku) un Aigara Verņa traktorspēks attiecīgi noteica divu brigāžu izveidošanu, kuras no gruvešiem atlasīja veselos un pusķieģeļus. Divi iekrāvēji uzvandīja gruvešu kaudzes, talcinieki izlasīja veselos ķieģeļus un salika iekrāvēju kausos, atlikušo zemi ar ķieģeļu lauskām izlīdzināja bumbu bedrēs. Šos ķieģeļus paredzēts izmantot baznīcas mūru izlīdzināšanai, kad tiksim klāt pie to konservēšanas.

Trešā brigāde no apauguma attīrīja dienvidu nogāzi – tagad no Auces – Tukuma ceļa arī vasarā varēs saskatīt baznīcas mūrus.

Lielākais šis talkas ieguvums – izlīdzinātāks reljefs ap baznīcu, iezīmējies ceļš kalnā uz baznīcu no kādreizējā Lielauces centra puses. Lielākais kopīgais prieks – pilnībā attīrīta kapu plāksne.

Neringa, Sanita un Inese bija sarūpējušas produktus soļankai, ko iepriekšējā vakarā uzvārīja Sanita Fišere un Inese Jakuboviča. Tā tapa pēc Ineses receptes, prasmīgi un garšīgi izmantojot medījumu desu un pašas salasītās sēnes. Pēc četru stundu talkošanas zupa bija daudz garšīgāka nekā uzvārīšanas vakarā.

Ivara Bušmaņa video