Notikumi

Lielauce

“Sveicināti kaimiņi! Priecīgas Lieldienas! Vēlos piedāvāt ap Dzērves skulptūru izveidot krokosu pļavu. Un tad iespējams, ka nākampavasar dzērve uzziedēs! Lai realizētu šo ideju, ir nepieciešami krokusi. Ar dažiem kaimiņiem jau vienojāmies un rīt vakarpusē plānojam iestādīt. Pievienojies!” – ar šādu aicinājumu Lieldienās pie lielaucniekiem vērsās Renāte Kalniņa.  Bet Otrajās Lieldienās plkst. 18 jau 15 lielaucnieki ar savā dārzā izraktiem krokusiņiem, stādāmrīkiem un lejkannu pie Dzērves jau stādīja sīpoliņus zemā. Tikai dažas stundas, bet patiesībā – divas dienas pagāja no idejas izteikšanas skaļi līdz tās īstenošanai.

Kā tā radās? “Man atsūtīja fotogrāfiju ar krokusu pļavu kādas slimnīcas pagalmā Rīgā. Tā bija tik skaista, ka iedomājos tādu pēc gadiem pie Dzērves skulptūras,” stāsta idejas autore. Renāte ar savu priekšlikuu izteica biedrības valdē, kuras sēde notika 8.aprīlī. Visi valdes locekļi bija atbalstoši, nākamajā rītā biedrības Whatsapp čatā notika iepriekšēja aptauja, vai būtu kas stāda un vai būtu ko stādīt. Lielā atsaucība lika rīkoties.

Šāds ātrums ir raksturīgs zibakcijai (pasaulē to sauc par “flash mob”), kurā cilvēku grupa pēkšņi sanāk kopā publiskā vietā, īsā laika sprīdī veic neierastu darbību un pēc tam ātri izklīst. Tieši tā arī bija 10. aprīlī pusstundas laikā neskaitāmi ziedoši kroksiņi pussstundas laikā tika iedēstīti laukumā ar Dzērves skulptūru. Atliek sagaidīt, ka sīpoliņi iesakņosies un nākampavasar uzziedēs starp mārpuķītēm.

Ivars Bušmanis