Notikumi

Lielauce

“Nejauši gāju garām,” nupat saņēmām šādu atsauksmi par šo mūsu pagasta mājaslapu. “Cik jums superīga mājaslapa! Tajā nokļuvu nejauši, bet nu ilgu laiku pavadīju – gan pašā mājas lapā, gan “Faceook”. Labākā vietas mājaslapa, kas redzēta. Viss tiek atspoguļots, tiek veidoti stāsti, reportāžas, video, lapas ērtums, funkcionalitāte utt. Drīz vien gandrīz pašai veidojas kopienas sajūta ar šo vietu- tik ļoti ierauj. 🙂 Un Ziemassvētku ekspresis, Bušmaņa kunga tērps, zābaki Gada Lielaucnieka pasākumā.. viss ir nozīmīgs un uzrunājošs. (Pat nerunājot par projektiem, ko īstenojat). Mājaslapa un (ik)dienas atspoguļošana- piemērs daudzām vietām. Paldies par baudījumu un lai jums izdevies, saliedējošs, atvērtu roku un siržu pilns gads!”

Šī vēstule pamudināja apskatīties statistiku – kā gājis pirmajā gadā? Arvien vairāk interesējas par Lielauci –  tā jaunā gada sākumā secinām par pagasta mājas lapu. Pavisam publicētajām lapām klikšķināts 21 tūkstoti reižu (21367). Jāņem vērā, ka ļoti daudzi ar Lielauci iepazīstas “Facebook”  mūsu biedrības kontā un līdz mājas lapai neatnāk.

7646  interesenti pērn ielūkojušies mūsu mājas lapā vismaz vienu reizi (tie, ko statistikā sauc par unikālajiem lietotājiem). 6413 no Latvijas, pārējie – no ASV (463), Lielbritānijas (170), Īrijas (116), Zviedrijas (112), Norvēģijas (71), Vācijas (67) un citām valstīm.

Visbiežāk atvērta sākumlapa (4610 reizes), bet kuri ir vispopulārākie raksti? Visvairāk uzmanību piesaistījuši visi notikumi, kas saistīti ar Lielauces pils pārdošanu. Teju divi tūkstoši izlasījuši tikai mūsu lapā tobrīd rodamo ziņu, ka pili nopirkusi SIA “Mudia”. Gada nogalē visvairāk lasītā bija intervija ar Līvu Jaunozolu (1521), ka pils atjaunošana būs daudzu gadu projekts. Līdz šodienai šo rakstu izlasījuši jau 1846 interesenti.

Vēl TOP5 lasītāko rakstu TOP5 ietilpst “Līdaka kā krokodils” (772), “Apkārtnē uzdarbojas garnadži” (752), “Sākas balsošana par “Gada Lielaucnieku 2021” (513). Daudz skatīts par komunālajiem parādniekiem (387), par Lielauces muižu (332), par Ziemassvētku ekspresi (252).

Publicēti 89 video, no kuriem visvairāk skatīta ir Arta Šimpermaņa dziesma “Kāda lietainā dienā”, ko viņš izpildīja “Gada Lielaucnieka” pavasara ceremonijā (8033 reizes), par to, kā “Divi Ozoli” sāk novākt labību (2033) un dziesma “Dzērvei”. Zīmīgi, ka raksts par dziesmas Dzērvei pirmatskaņojumu skatīts 415 reizes, bet “Youtube” kanālā tā atskaņota 521 reizi, kas parāda daudzu vēlmi to klausīties otrreiz.

Visvairāk – četri no katriem pieciem – mājas lapai seko mobilajā telefonā, tikai 1,4 tūkstoši – datorā, bet salīdzinoši neliels skaits – 97 – planšetdatorā.

Mājas lapu veidojusi un veido Renāte Kalniņa, saturu gādā Ivars Bušmanis, Ilga Elferte un Baiba Volgaste un tās saturs pilnībā top sabiedriskā kārtā. Būsim priecīgi, ja pavēstīsit par jaunumiem pagastā, jo ne visur esam klāt, ne visu uzzinām laikus (biedriba@lielauce.lv vai Ivaram pa tālruni 29152230).

Ivars Bušmanis

Google Analytics dati par mājaslapas lielauce.lv skatījumiem gada laikā (līdz 3.janvārim)