Notikumi

Lielauce

Vienīgais roku ēnu teātris Eiropā sestdien, 24. septembrī, pirmoreiz būs Latvijā – Lielauces Tautas namā. Saģērbiet siltāk bērnus un nāciet! Būs unikāla teātra izrāde un pēc tam ēnu veidošanas meistardarbnīca!

Roku ēnu teātris “Budrugana Lietuva” ir aizrautīgu jauniešu pulciņš,  kurus kā  Klaipēdas Mākslas akadēmijas Teātra fakultātes studentus 2014. gadā  sapulcināja  prof. Vītauts Landsberģis. Divus gadus šī trupa  aktiermākslu un unikālo  roku ēnu tehniku studēja Tbilisi, Gruzijā. Viņu  pasniedzējs bija viens no slavenākajiem gruzīnu aktieriem un režisoriem, roku ēnu teātra dibinātājs  profesors Gela Kandelaki.

Jaunie aktieri iestudēja izrādi “Četri gadalaiki”, ko 2017.gadā parādīja Klaipēdā.  Tas ir vienīgais  profesionālais roku ēnu teātris Eiropā un sestdien 24. septembrī tas pirmoreiz būs Latvijā – Lielaucē –  ar izrādi “Lācītis Pūks un citi”. Izrādi organizē biedrība “Lielauces attīstībai” ar  Dobeles novada pašvaldības atbalstu kultūras projektiem.

2019. gadā teātra aktrises Egle Agota Matulīte un Adelina Skalandīte nodibināja bērnu teātra studiju “Budrugana Lietuva”, kurā bērni katru nedēļu apgūst aktiermākslu, improvizāciju, skatuves valodu un roku ēnu tehnikas. Šovasar notika vairākas viņu vadītās radošās nometnes. Tieši šīs divas jaunās talantīgās aktrises Lielaucē ar rokām izrādīs stāstu par lācīti Pūku. No Alana Milna grāmatas mēs redzēsim iestudētus trīs stāstiņus. Pirmais par to, kā Vinnijs Pūks iesprūda Trusīša alā. Otrais par to, kā Pūks pie Pūces atrada Ēzelīša I-ā asti. Trešais par to, kā Pūks un Sivēns nesa Ēzelītim dāvanu dzimšanas dienā.

Izrādi pieteiks Anita Darģe, bet meistardarbnīcu tulkos Neringa Krakauskīte-Bērziņa.

Pēc teātra izrādes visi interesenti varēs iemācīties paši ar rokām veidot dažādu dzīvnieku ēnas. Teātra aktrises Egle Agota Matulīte un Adelina Skalandīte, kurām ir pieredze bērnu teātra studijas vadīšanā,  ierādīs roku ēnu tehnikas. To, ko iemācījušies, noslēgumā varēs izmēģināt blakus dzērves ēnai uz Tautas nama sienas.

Kā notiek ēnu veidošana, var iepazīties šajā klipā: