Notikumi

Lielauce

Jūnija pirmajā nedēļā “Auces komunālie pakalpojumi” sāka mainīt siltumtrasi pie “Niedrām” Lielauces centrā – vispirms ir atrakta vecā siltumtrase, kas ved no katlumājas uz “Niedrām”, un tad tālāk –  uz “Ezermaļiem”.

“Šī ir otrā kārta Lielauces siltumtrases rekonstrukcijā, kuras mērķis ir samazināt siltuma zudumus. Pērn nomainījām caurules, kas ved no katlu mājas līdz Lielauces pansijai un tautas namam,” stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Solvita Viļčinska. “Otrajā kārtā nomainīsim caurules siltumtrasē aptuveni 75 m garumā. Līdz ar to Lielaucē būs nomainīta visa esošā siltumtrase ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kas samazinās siltuma zudumus. Šogad, pēc apkures atslēgšanas, tika veikts apkures katla remonts un ceram, ka tas vēl kalpos visu nākamo sezonu, kad ieplānota katlumājas lielāka rekonstrukcija.”

Atraktajās tranšejās var pārliecināties, ka vecās ūdens caurules sarūsējušas, siltinājums vietām izjucis. Padomju laika metode likt caurules dzelzbetona tranšejās ir veicinājusi cauruļu rusēšanu. Atvestas jau nosiltinātās “Poliurs” caurules, kuras guldīs tieši zemē. Darbus plānots pabeigt jūlijā, sola SIA “Auces komunālie pakalpojumi” valdes priekšsēdētāja.

Vaicāta, vai šie uzlabojumi ietekmēs apkures tarifus, Solvita Viļčinska atbildēja: “Šobrīd tas tarifu daudz neiespaidos, jo Lielauces apjomi ir ļoti mazi. Tarifs veidojas no Auces, Bēnes un Lielauces kopā.”