Notikumi

Lielauce

Ar lielu dalībnieku atsaucību svētdien, 25. februārī, notika pašvaldības sporta organizatora Gunta Strazdiņa organizētais pārgājiens Lielauces pagasta Putnu mežā.

Uz pulksten 11 ceļmalā pie “Putnu” mājām piestāja 20 automašīnas, no kurām izkāpa ap 60 pieaugušie un bērni, un vēl desmit suņi. Tik daudz Auces apkaimes iedzīvotāji atsaucās Gunta Stradiņa aicinājumam, viņu vidū 12 lielaucnieki. Saulainais pavasarīgais laiks sakrita ar daudzu vēlmi izkustēties pēc ziemas sēdes.

Putnu mežs pieder LVMI “Silava” un LLU valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas aģentūrai “Meža pētīšanas stacija”. Apmēram 7 km maršruts veda gan pa mežazvēru iestaigātām takām, gan pa pilnīgu bezceļu, gan pa baļķu vedēju iebrauktajām sliedēm, gan ietvēra arī divus jaunuzbūvētos ceļus. Lielākās grūtības kājniekiem bija forsēt strautus un grāvjus – pa bebru dambjiem, pārkritušiem un apglumējušiem kokiem, zemākajās vietās vēl turējās trausls ledus.

Guntis Strazdiņš jau iepriekš maršrutu bija izstaigājis – viņš parādīja dižskābaržu audzi, MPS lapegļu audzētavu, atsevišķus izcilus kokus. Viņa prata uzturēt gājiena dalībnieku garu gan ar skaļo balsi, gan asprātīgām piezīmēm, gan palīdzot pārvarēt grūtākos šķēršļus Pārgājiena vidū viņš no eglītēm izvilka ābolu maisu un asprātīgi novadīja viktorīnu par veselīga uztura jautājumiem. Pārgājiens noslēdzās Lauksaimniecības universitātes mednieku kluba nama pagalmā ar kopīgu fotografēšanos un zupu.

Ivars Bušmanis, autora foto