Notikumi

Lielauce

Pils lielais dīķis pagastmājas un veikala priekšā ir tik aizaudzis, ka Juris Melbārdis augustā vērsās pie biedrības “Lielauces attīstībai” ar ierosinājumu dīķī ielaist dūņēdājas karpas – amūrus. Valde izsludināja ziedojumu vākšanu. Divās nedēļās 18 lielaucnieki saziedoja  168 eiro, kas pietiek 28 zivju iegādei. 14. septembrī Arnis Fišers un Ivars Bušmanis atveda amūrus no Jaunpils, bet dīķī tos ielaida lielaucnieki, kuri bija ziedojuši šai akcijai.

Tā kā priekšā zālēdāju zivju gausākā sezona un nezinām, kā amūri pārziemos un kā pārcietīs līdaku uzbrukumus, tagad Petra Mokanu zivjaudzētavā Jaunpilī tika nopirkti 20 amūri, bet pārējos astoņus nopirksim un ielaidīsim pavasarī. Par amūru labāku pārziemošanu rūpēsies Juris ar draugiem.

Dīķu attīrīšanai baltie amūri ir labākais risinājums. Tam labākais pierādījums ir dīķis pašā Jaunpils centrā, kurā pirms trim gadiem Petrs Mokanu ielaida 60 amūrus. Tiesa, tas ir divreiz mazāks nekā Lielauces pils dīķis. Iespējams, ka vajadzēs vēl vairāk zivju.

Šī  akcija saskaņota gan ar pašreizējo īpašnieku – Latvijas Lauksaimniecības universitāti, gan ar Dabas aizsardzības pārvaldi.