Notikumi

Lielauce

6:00 Rīts aust ar pasakainu skatu uz ezeru. Sākam darboties, Arnis uzreiz ķeras klāt savai flotei, pārbauda visu nepieciešamo aprīkojumu. Es tikmēr sāku montēt sponsoru karogus uz laipas. Ir nedaudz pirms septiņiem un pamanu pirmos dalībniekus nākam pa laipu ezera virzienā. Tie ir vieni no mūsu sacensību atbalstītājiem SCRAP&BOTTLE’S. Sarmīte ir atbildīgā, lai dalībnieki veic maksājumu par laivām. Rūpīgi pārbauda sarakstu ar dalībniekiem un ik pa laikam paziņo, kas vēl nav maksājuši.
Pievienojas Romāns no makšķernieku biedrības “Āķis lūpā”, kurš uzreiz pieslēdzas un risina jautājumus, kurus es nebiju paredzējis. Biedrības “Lielauces attīstībai”, zem kuras spārna notiek sacensības, pārstāvis Zigmārs palīdz Arnim regulēt satiksmi uz laipas, kur dalībnieki nelielā pirmsstarta satraukumā kārto laivās savu aprīkojumu.
7:45 tiek sasaukti dalībnieki uz rīta uzrunu. Neliela instruktāža, ieteikumi, skaidrojumi. Kad visiem viss skaidrs un nav jautājumu, ar sacensību fotogrāfa Gunti Vilbertu palīdzību visus dalībniekus nostādām uz laipas. Ar drona palīdzību tiek uztaisītas pāris kopbildes un arī video. Dalībnieki dodas uz laivām un ir atlikušas nepilnas sešas minūtes līdz startam. Var redzēt, ka sacensību gars jau laužas ārā par visām varēm, jo kādam sanāk falšstarts, bet visi draudzīgi atgādina, ka vēl nav 8:00.
8:00 aiziet!!! Visi dodas uz tām vietām ezerā, kur, viņuprāt, dzīvo lielie asari.
No malas skatoties, diezgan daudzi ir “mājasdarbu” izdarījuši, izpētījuši ezera dziļuma kartes, satelīta uzņēmumus no ezera, jo dodas vienā virzienā. Kurš nokļūs pirmais daudziem zināmā un populārā punktā? Viss ir atkarīgs no elektromotora jaudas un komandas izveicības startā.
8:19 tiek iesūtīts pirmais ieskaitei atbilstošais asaris (18 cm) no komandas MANIACS (Zigmārs Zizlāns un Ēvalds Kārkliņš)
8.24 tiek iesūtīts pirmais nopietnais asaris 27 cm no komandas BĒRZI (Zigmārs Bērziņš un Rinalds Bērziņš).
9:04 tiek iesūtīts asaris 28 cm no komandas MEIJAS (Edmunds Bērziņš un Roberts Bērziņš).
9:21 tiek iesūtīts 31 cm asaris, ar ko parādot savu cīņas sparu komanda “ED Lures Latvia” (Daiga Dejus un Uldis Bēniņš)
9:44 tiek iesūtīts nākamais lielākais asaris 34 cm no komandas “Scrap&bottle’s” (Igors Kozakovs un Nauris Poikāns)
10:15 tiek iesūtīts šīs dienas lielākais asaris 38 cm no komandas “Čūļī-Čangaļi” (Agnis Kuncītis un Armands Circenis)
Asari pieķeras viļņveidīgi, kādu brīdi ir klusums, un tad vairākas komandas iesūta savus lomu. Rodas tāda sajūta, kā makšķernieki savā valodā saka – asaris ieslēdzās un izslēdzās.
Ap 11:00 lielākā daļa komandu savu sacensību protokola minimumu bija izpildījušas, makšķernieku valodā – AIZVĒRUŠIES. Tagad tik atliek audzēt asaru izmēru.
Gandrīz visas dienas garumā TOP trijniekā ar mainīgām sekmēm atradās komandas ADMIRAL, DEN BASTA FISKAREN, SVETDIENAS MAKŠĶERNIEKI, bet nepilnas divas stundas līdz sacensību beigām komanda JŪRNIEKI uzsāka savu uzvaras gājienu un sāka diezgan jaudīgi audzēt izmēru, kas viņiem arī izdevās. Ar pārliecinošu pārsvaru 247 punkti ieguva pirmo vietu sacensībās.
Sacensību laikā dalībnieki viedtālruņos varēja redzēt reālā laika rezultātus, bet stundu pirms finiša slēdzām piekļuvi tiem, kas dalībnieku vidū ieviesa intrigu, kurš tad pēdējā stundā uzlabos savus rezultātus.
13:00 krastā ir atgriezušās visas komandas. Kam sejā smaids par jautri pavadītu dienu, dresējot asarus, kurš varbūt ir nedaudz vīlies par savu rezultātu, bet TOP trijnieka komandas, kuras plkst. 12:00 zināja savus rezultātus, dalībnieku sejās manāms patīkams satraukums. Jo stundas laikā rezultāti var krasi mainīties.
Kamēr tiek apkopoti rezultāti, dalībnieki savā starpā apmainās ar emocijām, ko sagādāja nešpetnie asari, pārrunā, kādās tehnikās ir mēģinājuši piemānīt asari. Tikmēr visiem klātesošajiem tiek pasniegta aukstā zupa, kas pēc ilgā uz ezera pavadītā laika garšo ļoti labi.
14:30 apbalvošana. Pirmos apbalvojam visus sešus jauniešus, kuri ieradušies uz sacensībām. Jaunākais (vienpadsmitgadīgais) saņēma dāvanu karti no makšķernieku veikala “Ēsma”. Pārējie saņēma dāvanu kartes no makšķernieku veikala “Jig.lv”, biedrības “Ar makšķeri”, kā arī mānekļu paciņas no veikaliem “Ēsma” un “Jig.lv”.
Nākamais tiek apbalvots dalībnieks, kurš noķēra viss lielāko asari – Armands Circenis.
Trešā vieta ar 156 punktiem komandai “Den Basta Fiskaren”.
Otrā vieta ar 184 punktiem komandai “Admiral”.
Pirmā vieta ar 247 punktiem komanda “Jūrnieki”.
Visu pirmo trīs vietu komandu dalībnieki saņēma unikālos “Scrap&bottle’s” kausus un dāvanu kartes no “Ratterbaits.lv”, kā arī žurnāla “Lielais Loms” abonementus. Primās vietas ieguvēji “Jūrnieki” – Dinārs Dundurs un Raivo Roga – ir arī “Latvijas valsts mežu” dāvāta ceļojošā kausa, kas izgrebts no celma, ieguvēji. Viņu vārdi uz tā tiks iegravēti pirmie.

Nedaudz statistikas:
Piedalījās 16 komandas (viena komanda neieradās).
Reģistrēšanai iesūtīto zivju skaits – 197.
Vidējais asaru izmērs +/- 24 cm
Balvu fonda kopējā vērtībā 522 EUR, ar dalības maksām segti 170 EUR no tā.

Edgars Dejus,
sacensību organizators un galvenais tiesnesis

Gunta Vilberta foto un video

Šīs un citas bildes var lejuplādēt vietnē: https://failiem.lv/u/9f8h9yk57