“Gada Lielaucnieka” godināšanas ceremonijā ikreiz lielākā intriga ir tā, kurš iegūs Lielo Dzērvi. 2019. gadā to ieguva ārsta palīdze Rite Freidenfelde. Balsojumā par 2020. gada Iepriekšējā balsojumā par 2020. gada lielaucniekiem bija reta sakritība: visu nomināciju uzvarētāji saņēma vienādu balsojumu skaitu – 95. Un tāpēc Lielo Dzērvi piešķīrām nominācijā “Par mūža ieguldījumu” godinātajam Aivaram Balodim.

  1. gadā kopā par deviņiem nominētajiem saņemti 235 balsojumi, kas ir par 33 vairāk nekā par “Gada Lielaucnieku 2020” – divarpusreiz vairāk nekā pašvaldības vēlēšanās. Visvairāk balsojumu – 206 – saņemti digitālajā balsojumā un tieši tāpēc uzvarētājs ir pārliecinošs. Ar 121 vienu balsi, par aptuveni 20 balsīm apsteidzot divus tuvākos sekotājus, Lielo Dzērvi saņēma Zigmārs Zizlāns. 

Pērn Zigmārs startēja pirmajā Latvijas čempionātā spiningošanā no krasta pilsētas vidē (“street fishing”). Zigmārs ir aktīvs un atsaucīgs vīrs. Zigmārs dejoja vidējās paaudzes deju kolektīvā “Klabdancis”, tagad – “Robežniekos”. Viņš ir viens to tiem, kas atsaucas, ja var palīdzēt. Viņš bija to stipro vīru brigādē, kura uzcēla dzērvi uz akmens. Viņš palīdzēja noorganizēt iepriekšējo “Gada Lielaucnieka” ceremoniju.

Tijas Bušmanes izgatavoto balvu viņam pasniedza pirmā Lielās dzērves ieguvēja – Rita Freidenfelde. “Īstā vērtība ir cilvēks,” teica Rita. “Jūs taču redzat – jauni, stipri, skaisti!”

Daiņa Bušmaņa video