Notikumi

Lielauce

Lielaucē uzlabots bērnu rotaļlaukums, kas atrodas starp Dzelmju daudzdzīvokļu māju un Lielauces pansiju. Ieguvēji ir sēdētāji un lēkātāji – esošajam spēļu laukumam pievienots batuts un lapene.

Rotaļu laukumu iekārtas pēc pagasta pārvaldes pasūtījuma pavasarī atjaunināja SIA “Jūrmalas mežaparki”. “Ezerkrastos” veicām iepriekš uzstādīta laukuma remontdarbus, apliecina Anna Kalvāne, SIA “Jūrmalas Mežaparki” pārdošanas projektu vadītāja.

Savukārt SIA “Go Play” (www.laukumi.lv) no jauna uzstādīja zemē iebūvēto batutu. Tas iemontēts jūlija sākumā par Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas LEADER projekta līdzekļiem. Cik maksā viens konkrētais batuts Lielauces “Ezerkrastos” , Dobeles novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītāja Kristīne Ozoliņa nevarēja pateikt, bet projekts kopumā visiem bērnudārziem paredz uzstādīt iekārtas par 61 660 eiro.

Pēdējais jaunums – lapene, par kuras nepieciešamību iedzīvotāji izteicās aptaujā pērn. Lapeni par vairāk nekā trim tūkstošiem eiro augustā uzbūvēja Matīsa Barkovska SIA “Kaimiņš”, kas cenu aptaujā bija izdevīgākais no trim pretendentiem, informē Dina Meldere, Lielauces pagasta pārvaldes vadītāja. “Tas tapis par pašvaldības budžeta līdzekļiem. Vēl jau vēlāk ceram lapeni papildināt ar mēbelēm,” piebilda pārvaldniece. Iedzīvotāju gribētie trenažieri gan ierakstīti Dobeles novada pašvaldības īstenojamo ieceru plānos, taču šogad tiem līdzekļi neatradās.

Pašlaik laukumu šķērso grāvis, ko SIA “Auces komunālie pakalpojumi” izrakuši siltumtrases nomaiņai no katlumājas līdz Lielauces pansijai. Pagaidām tas bojā skatu, bet netraucē izmantot visas šīs laukuma iekārtas.