Notikumi

Lielauce

Vēl ne tik sen – 20.novembrī bija “Gada Lielaucnieka” godināšanas ceremonija, kas pandēmijas dēļ bija aizkavējusies par gadu. Tagad iedzenam laiku, un vērtējam 2021.gadā padarītos darbus. Un to netrūkst pat pandēmijas izsaukto ierobežojumu laikā.

Balvai “Gada Lielaucnieks” ir četras nominācijas. “Gada labdaris” – par sniegto nesavtīgo palīdzību citiem cilvēkiem, dzīvniekiem, apkārtējai videi. “Gada uzņēmējs” – veiksmīgākais uzņēmējs (apgrozījuma pieaugums, jauna produkta vai pakalpojuma ieviešana u.c.). “Gada iniciatīva” – par jaunas idejas izvirzīšanu, tās īstenošanu vai par spēju aicināt cilvēkus piedalīties kopīgās aktivitātēs. “Par mūža ieguldījumu” – par ilgstoši veiktu darbu Lielauces attīstībā un kopienas gara uzturēšanā.

Pavisam šajās nominācijās “Gada Lielaucnieks 2021” nominācijās tika izvirzīti: četras kandidatūras “Gada uzņēmēja” titulam, četras kandidatūras “Gada labdara” nominācijā, trīs kandidatūras par “Gada iniciatīvu” un divas – “Par mūža ieguldījumu”. Pavisam kopā 16 cilvēki, jo divās nominācijās tika izvirzīti trīs pāri. Priecājamies, ka mums ir daroši cilvēki un ka protam saskatīt cilvēkus līdzās un viņu veikumu! Izskatot iesniegtās kandidatūras, biedrības valde nevienu no tām nenoraidīja kā tādu, kura nebūtu pelnījusi atzinību. Pie dažām no tām atgriezīsimies, vērtējot šo – aizsākto gadu. Tautas balsošanai izvirzītas tās, kuras pagājušajā gadā tomēr paveikušas visvairāk. 

Ar valdes lēmumu 2022. gada 18. janvārī “Gada Lielaucnieka 2021” deviņiem tituliem nominētas 11 personas.

Nominācijā “Gada iniciatīva”: Ilga Elferte un Gvido Dekslings par domu biedru grupas “Labi dzīvot Lielaucē“ izveidošanu un uzturēšanu “Facebook” platformā un  Zigmārs Zizlāns Lielauces vārda daudzinātājs ielu makšķerēšanas (“street-fishing”) sacensībās.

Nominācijā “Gada labdaris” izvirzīti: Aigars un Raimonds Verņi par traktornodrošinājumu Lielauces baznīcas talkās, Jānis Šlauders par divu krustu atjaunošanu pie Lielauces baznīcas, un Dzērves skulptūras uzstādīšanu, kā arī visaktīvākais visu talku dalībnieks Zigmars Staņislavskis.

Nominācijā “Gada uzņēmējs” pērn izcēlušies: Normunds Frīde (SIA “Vanna Vannā”), Agris Jurģis-Jurģītis (biškopis) un LVM Lielauces ezera laivu bāze.

Par mūža ieguldījumu tiks apbalvots Jānis Latišs. Nominācijā “Par mūža ieguldījumu” izvirzītos uz balsošanu neliek.

No 1. līdz 20.februārim (plkst. 22:00) visi Lielauces esošie un bijušie iedzīvotāji, kā arī Lielauces pagastā strādājošie tiek aicināti balsot šajā mājaslapā apakšā labajā stūrī vai klātienē iemetot lapiņu balsošanas urnā Lielauces bibliotēkā (zaļais režīms, uzrādot sertifikātu) vai LVM Lielauces ezera laivu bāzē (var ikviens, drošības labad labāk iepriekš piezvanīt Arnim 29160918).

Katrs var balsot vienu reizi. Katram pieder viena balss katrā nominācijā. Tas nozīmē, ka jāievelk trīs krustiņi – katrā nominācijā ir jāatzīmē tas viens, kuru vērtē visaugstāk.

No lielaucnieku – klātesošo un attālināto – balsojuma ir atkarīgs, kurš iegūs galveno balvu katrā nominācijā. Par “Gada lielaucnieku” tiks pasludinās un Lielo Dzērvi saņems tas, kurš kopumā iegūs visvairāk balsu. 

“Gada Lielaucnieka” apbalvošanas ceremonija notiks 19. martā.

Balsot var šeit

Ivars Bušmanis