Notikumi

Lielauce

15 automašīnas pie Lielauces pils, 15 laivas ezerā – šādi sācies 1. maija rīts pie Lielauces ezera, jo sākas makšķerēšanas no laivām sezona. 13 laivas nomātas no LVM Lielauces ezera laivu bāzes, ar trim savām laivām spiningot iebraukuši lielaucnieki, informē Arnis Fišers, laivu bāzes uzraugs.

Sešos no rīta bija tika bieza migla, ka nekā nevarēja redzēt, bet, saulītei ceļoties, tā pamazām izklīda un astoņos no rīta makšķerniekus jau varēja saskatīt no laivu bāzes. “Tagad gaidu, kad ap pusdienlaiku spiningotāji ar līdakām atgriezīsies krastā,” tā Arnis Fišers. Krastā iznākušie spiningotāji vēlāk stāstīja, ka tieši šai rīta miglā bijuši vislielākie lomi.

Dienas gaitā rekordi mainījās vairākkārt. Pirmais ar vislielāko kopējo noķertu lomu krastā iznāca lielaucnieks Visvaldis Kļinkovs. Ap pusdienlaiku Dejus ģimene jau varēja uzrādīt 79 cm garu līdaku, bet vēl pēc stundas krastā pietauvojās Lielauces ezeru labi zinošais ”mamma daba” spiningošanas sacensību dalībnieks Matīss Ruša. Viņa līdaka 90 cm garumā ir šīs sezonas atklāšanas rekords.

2. maijā jelgavnieks Deniss Batovs izvilka vēl lielāku – 10 kg smagu līdaku.

mam