Notikumi

Lielauce

Pavisam 10 tūkstoši interesentu “ienākuši” pagasta mājas lapā lielauce.lv, turklāt 1,2 tūkstoši no viņiem ielūkojušies atkārtoti – tāda ir statistika par aizvadīto 2023. gadu, kas bija tikai otrais darbības gads kopš tās izveidošanas. Precīzāk: pērn bija 10 150 unikālo lietotāju (pirmajā gadā 7646), vidēji dienā tajā ieskatījušies 28 apmeklētāji. Notikumiem Lielaucē seko arī no ASV (258 unikālie apmeklētāji), Lielbritānijas (127), Zviedrijas (77), Norvēģijas (71), Vācijas (77), Īrijas (71), Lietuvas (49) un citām valstīm.

Pavisam publicētajās lapās klikšķināts 22 870 reižu (gadu iepriekš 21 367). Jāņem vērā, ka ļoti daudzi ar Lielauci iepazīstas “Facebook”  mūsu biedrības kontā un līdz mājas lapai neatnāk. Kontam @Lielauce ir 673 sekotāji.

Visbiežāk atvērta sākumlapa (4,8 tūkstoš reižu), bet kuri ir vispopulārākie raksti? Mēs, mājas lapas veidotāji, negaidījām, ka visbiežāk tiks vērta jaunizveidotā Lielauces folkloras krātuvīte https://lielauce.lv/garamantas/folklora/. Visvairāk tika meklēti  sakāmvārdi (1076 reizes) un mīklas (638 reizes). Bija vērts apkopot arī pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados Lielaucē pierakstītos ticējumus, nostāstus, teikas un tautasdziesmas.

Visvairāk uzmanību piesaistījuši visi notikumi, kas saistīti ar pārmaiņām Lielauces pilī, kas savukārt izraisījušas lasītāju interesi par muižas vēsturi. Par muižas īpašnieku maiņu lasīts 396 reizes. Intervija ar Līvu Jaunozolu par to, ka pils atjaunošana būs daudzu gadu projekts, lasīta 700 reižu. 326 interesenti iepazinušies ar muižas vēsturi.

Trešā lasītākā materiālu kopa ir par spiningošanas sacensībām, kas piesaistījusi mājas lapai daudz jaunu apmeklētāju. Par pirmajām līdaku spiningošanas sacensībām skatīts 753 reižu, par “Lielauces asari 2023” – 385 reizi. Tas savukārt palielinājis interesi vairāk uzzināt par Lielauces ezera laivu bāzi – 348 skatījumi.

Ivara Bušmaņa “Youtube” kanālam ir 194 sekotāji. Par notikumiem Lielaucē Ivars pērn nofilmējis (vai samontējis) un publicējis 38 video. Visvairāk tika skatītas līdaku spinigošanas sacensības (2,3 tūkstoš reižu), Aleksandras Špicbergas uz Lielauces ezera dziedātā Maijas dziesma (2,1 tūkstoš reižu). Par biedrības  10. talku pie Lielauces baznīcas  360 skatījumi, par lielaucnieku dalību Vasarsvētkos Vecaucē – 329. Šie paši video Lielauces “Facebook”  kontā ir skatīti daudz vairāk reižu, piemēram, Maijas dziesma – 7,3 tūkst. reižu, par Vasarsvētkiem – 1155 reizes.

Visvairāk – divas trešdaļas (69%) – mājas lapai seko mobilajā telefonā, 30% – datorā, bet salīdzinoši neliels skaits – 1% jeb 105 – planšetdatorā.

Mājas lapu veido Renāte Kalniņa, saturu gādā Ivars Bušmanis, reizēm arī Ilga Elferte un Baiba Volgaste. Tās saturs pilnībā top sabiedriskā kārtā. Diemžēl ne pagasta pārvalde, ne Tautas nams, ne bibliotēka neinformē pagasta lapas veidotājus par to pasākumiem. Būsim priecīgi, ja jūs pavēstīsit par jaunumiem pagastā, jo ne visur esam klāt, ne visu uzzinām laikus (biedriba@lielauce.lv vai Ivaram pa tālruni 29152230).