Notikumi

Lielauce

Pērn, kad Lielauces slavenākais stārķu pāris – SimSims ar dzīvesbiedri – jau bija izperējuši un palaiduši no ligzdas divus stārķēnus, AS “Sadales tīkls” elektriķi veicot elektrības balstu remontdarbus pie Purvāju garāžas. Viņi noņēma biezo ligzdu, kas gūlās uz vadiem un jau bojāja tos. Iedzīvotāji saņēma solījumu tās vietā uzlikt ligzdas pamatni.

Šogad pirmais atlaidās SimSims –  tā viņu iesaukusi Tatjana Popko, jo viņai vienīgajai stārķis atļāvās pienākt klāt, paraustīt aiz piedurknes un paprasīt ēst. Stārķis bija samulsis, jo ligzdas un pamatnes vietā bija pliki stabu gali. Pēc divām nedēļām atlidoja viņa dzīvesbiedre un pieprasīja mājokli – abi stārķi Lieldienās sāka no jauna likt žagarus staba galā. To  pamanīja iedzīvotājas Zigrīda un Ilga Elfertes un vērsās pie biedrības “Lielauces attīstībai”, vai nevarot ko darīt. AS “Sadales tīkls” dispečerdienests ir tālu un pieteikumus par  bojājumiem un izsaukumus saņem vienuviet, taču jau pirmajā darbadienā pēc Lieldienām ātri reaģēja uz biedrības vēstuli. Ivaram Bušmanim zvanīja ST Auces iecirkņa ekspluatācijas meistars Jānis Granats, noskaidroja detaļas un nodeva tālāk šo lūgumu ST būvniecības struktūrvienībai. Šo darbu aptuvenās izmaksas esot ap 200 eiro.

Pēc divām dienām elektriķi bija klāt, saudzīgi noņēma iesākto ligzdu, staba galā pievienoja paaugstinātu metāla konstrukciju un uz šīs pamatnes uzlika ligzdu atpakaļ. Uz to stārķu pāris noskatījās pa gabalu no “Ezermaļu” mājas puses. Tiklīdz ligzda bija vietā, abi, negaidot ST automašīnu aizbraukšanu, jau nosēdās vecajā vietā un sāka kārtot zarus. Ligzda steigšus jāpabeidz, jo Gvido Dekslins jau trešdien bija ievērojis, ka stabu galā jau top stārķēni…

Ivara Bušmaņa video