Notikumi

Lielauce

Uz Lielauces tautas nama sienas pie ieejas zālē parādījušās senās latvju rakstu zīmes. Tās ceturtdien, 19. janvārī, uzstādīja Sintija un Andris Striķi. Viņus mēs pazīstam pēc koncerta “Jau augusts” 28.augustā pie Tautas nama, kad abi kopā muzicēja. Abi viņi ir arī latvju zīmju zinātāji. “Mūsu dzīve veidojas pēc tāda ideāla, kādu mēs glabājam savā dvēselē. Prasmīgi lietosim latviešu zīmes un plaši atvērsim dvēseles, lai tur brīvi ieplūst prieka, cerības, pateicības un mīlestības enerģija,” viņi uzskata.

“Man jau sen bija tāda ideja. Vajadzība uzstādīt Lielauci pasargājušas spēka zīmes man īpaši gribējās pagājušogad, kad Ukrainā sākās karš,” pastāstīja tautas nama vadītāja Dace Čunka. “Centrā novietoju Lielauces tautas tērpus uz maketiem un lūdzu māksliniekus apkārt izvietot pasargājošās stiprās zīmes.”

Uz sienas izliktas Saules zīme, Dieva zīme un Māras zīme, Laimas zīme un Austras koks, ugunskrusti un Jumis, · Māras krusts  un Aka,· Auseklis un Laimas slotiņa , · Mēness un Zvaigznes zīmes, Ūsiņš. Turpat uz palodzes ir koka vāki ar mākslinieku doto uzrakstu šai sienai – “Lielauces Tautas nama Dižaplis”. Šais vākos atrodami attēli un skaidrojumi katrai zīmei.

Zīmju uzstādīšana izmaksāja 450 eiro no tautas nama budžeta.

Ivars Bušmanis

Sintijas Striķes foto