Notikumi

Lielauce

Sagaidot Lieldienas, Galaucē parādījušies Lieldienu zaķi un arī dzērve. Tos izgatavojusi kuplā Dambīšu ģimene (šķiet, vislielākā pagastā) – Laimonis Dambītis ar dzīvesbiedri Tatjanu Aščeulovu un pieciem bērniem: Lana, Nils, Jānis, Elvis un Dans. “Materiālus sagādāja Valentīns, bet izgatavošanā iesaistījāmies visi. Bērni datorā sameklēja zaķu un dzērves kontūras, bet visgrūtākais bija uzzīmēt – pārnest šo attēlu uz finieri,” atzīst Laimonis. Izzāģēšana un krāsošana arī esot visu kopdarbs. Galauces māju pagalms pašu spēkiem nu ir krāsaini izdekorēts.

Tagad, iebraucot Lielaucē no Blīdenes puses caur Stūriem, pirmā dzērve, kas braucējus sagaidīs, būs Galaucē. Šīs ir septītās mājas, kuru priekšpusē ir uzstādīta dzērve.

Kā jau ziņojām, biedrība “Lielauces attīstībai” ir aicinājusi namīpašniekus izdaiļot savas mājas un pagalmus ar dzērves tēlu. Akcijā “Dzērvi katrā pagalmā!” svarīgākais, lai katram ir sava dzērve un tā ir atšķirīga.

Divās nedēļās akcija ir aizrāvusi daudzu prātus. Raksts par akciju “Dzērvi katrā pagalmā!” https://lielauce.lv/dzervi-katra-pagalma/ pagasta mājaslapā ir skatīts 200 reižu, bet konkrētie piemēri Lielaucē un Latvijā (https://lielauce.lv/garamantas/dzerve-pagasta-simbols/dzerve-pagalma/) –  42 reizes. Savukārt sociālajā tīklā “Facebook” ziņa par šo akciju sasniegusi 2900 skatītājus, no kuriem 345 ir uz to  reaģējuši vai nu ar “patīk” (131), komentējuši (7) vai dalījušies (13) var arī sekojuši saiknei uz šo mājas lapu (110).

Ar interesi gaidīsim, kādas dzērves vēl parādīsies lielaucnieku sētās.

Ivars Bušmanis