Notikumi

Lielauce

Dzērves atklāšana

2021. gada 18. novembrī Lielaucē tika atklāta Dzērves skulptūra. To Lielauces vēsturiskajos tautastērpos veica Neringa Krakauskyte-Berzina, Sintija Želve-Bergmane un biedrības valdes priekšsēdētājs Ivars Bušmanis.  Savā runā Ivars uzsvēra: “Mūsu skulptūra celta par 77 ziedotāju līdzekļiem. Nav tik svarīgi, cik katrs ziedoja. Svarīgi, ka spējam kopīgi īstenot ideju un ļoti ātrā laikā saziedot līdzekļus. Dzērves ideja ir bijusi lipīgāka nekā Covid-19. Pirmkārt, ātri reakcija, trīs nedēļās saziedojām līdzekļus, otrkārt, ziedotāju skaits ir lielāks nekā ar vīrusu saslimušo skaits.”

Ivaram atraisot balto pārvalku, Neringa un Sintija lēni novilka to skulptūrai, atsedzot visu skatieniem kalēja Gintara Adomēna veidoto metāla dzērvi. Inta Reisa klātesošos aicināja uz kopdziesmu “Mazs bij’ tēva novadiņis”, ko visi klātesošie arī braši nodziedāja.

Tā kā organizēti pasākumi saskaņā ar valstī pastāvošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem nedrīkstēja notikt, atklāšanā piedalījās vien nedaudzi un tie Lielauces pansijas iemītnieki, kuri aiz logiem pamanīja rosību.

Dzērves skulptūras uzstādīšanā daudz pielika savu roku: Ivars un Tija Bušmaņi, kuru ideja tā bija un kuri bija arī vislielākie ziedotāji, Neringa Kraukauskyte-Bērziņa, Jānis Šlauders, Arnis Fišers, Zigmars Staņislavskis, Zigmārs Zizlāns, Edijs Buks, Juris Melbārdis, Ruslans Popko.