Gada lielaucnieks

Ļaudis

Gada iniciatīva – Edgars Dejus

Edgaru Dejus lielaucnieki izvirzīja nominācijā “Gada iniciatīva”, jo viņš gan ierosināja, gan pats noorganizēja pirmās asaru ķeršanas sacensības “Lielauces asaris 2023”.

Kad 13. maijā noslēdzās biedrības “Lielauces attīstībai” organizētās un pašvaldības Sporta pārvaldes atbalstītās līdaku spiningošanas sacensības, pie biedrības vadītāja Ivara Bušmaņa pienāca viens no makšķerniekiem un vaicāja, kad būs nākamās. Ivars togad nesolīja. Šis puisis ierosināja: varbūt varu pats noorganizēt šādas sacensības, ja biedrība atbalstīs? Tas bija Edgars Dejus. Un viss notika.

“Neatkarīgi no tā, kas tu esi un ar ko nodarbojies, kad tu pa īstam kaut ko vēlies, tu to sasniegsi,” šo Paulu Koelju citātu atgādināja Renāte Kalniņa, “Gada Lielaucnieks 2023” godināšanas ceremonijā, raksturojot Edgaru.

Renāte atzīmēja Edgara centienus un dedzību, spējot savākt 16 komandas aizraujošās sacensībās.  “Edgars ieguldīja ne tika savu laiku un enerģiju, bet arī sirdi un dvēseli šajā pasākumā, viņa iedvesma un līdera gars bija pamats visam, kas šajās sacensībās notika.

Renāte  izcēla pāris lietas, pateicoties kurām sacensības izdevās. Vispirms daudzo sponsoru piesaiste – nekad agrāk vēl Lielauces ezera krastā nebija redzēts tika daudz reklāmas karogu. Pateicoties sponsoriem, iemaksātā dalības maksa balvu fondā vairākkāršojās. “Ļoti būtiski, ka visi jaunieši, kas bija ieradušies uz sacensībām, saņēma balvas. Tas noteikti motivēs šos jauniešus turpināt makšķerēt,” piezīmēja Renāte. Ļoti oriģināli un neredzēti bija “Scrap&bottle’s” kausi pirmajām trim vietām, tos sponsorēja pats Edgars.

Ņemot vērā Edgara principiālo nostāju, šajās sacensībās neviena zivs netika izvesta krastā. Kā saka Edgars, “nobučo un palaid!”. Zivis turpināja dzīvot ezerā, un Lielauces ezera zivju fonds kļūst tikai bagātāks, secināja Renāte. Viņa pateicās Edgaram par veltīto darbu, aizrautību šajās sacensībās.

Pēc balvas saņemšanas Edgars izteicās, ka arī 2024. gadā varētu noorganizēt kādas sacensības. Viss atkarīgs no tā, vai laivu bāzē būs pieejamas laivas. Kaut arī ikdienā Edgars nedzīvo Lielaucē, tomēr viņš pēc pieraksta ir lielaucnieks un vai katru nedēļas nogali sastopams pie ezera.

Vairāk: https://lielauce.lv/edgars-dejus-aicina-uz-asariem/

https://lielauce.lv/pirmas-lielauces-asaris-sacensibas/